Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a vélyeménytek a...

Nektek mi a vélyeménytek a Rendalf kennelröl?

Figyelt kérdés
Nekem az oldalukon lévő kutyák nagyon nagyon tetszettek, de amikor telefonon érdeklödtem egy kicsit mogorva volt a nő.És amikor elmentem megnézni a kutyákat személyesen, egy kicsit furcsáltam ahogy tartotta őket, meg egy pár kutyusnak a szeme olyan betegesnek tűnt, bár én nem értek annyira hozzá hozzá. Kérem véleményeteket/segítségetek minnél hamarabb, köszönöm előre :)

2015. jún. 21. 17:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Jaj és kihagytam hogy a mostani kölykök anyukája, semmilen szűrésen nem vol még, se versenyen....és ahoz képes nem olcsók :/ nagyon szépen érlek titeket hogy válaszoljatok minnél elöbb
2015. jún. 21. 17:26
 2/3 anonim ***** válasza:

tenyésszemlére el szokta vinni a kutyáit a tenyésztő, egyébként nem nagyon jár már kiállításokra. erre rákérdeztél? (bár belegondolva szerintem nem lehetnének törzskönyvesek a kölykök ha az egyik szülőnek nem lenne tenyésszemléje, legalábbis én így tudom, ha valaki jobban tudja javítson ki.)

a szűréseket nem tudom, ha már az egyik szülő le van szűrve mindenre és mentes, akkor arra a másik szülőt végülis nem kötelező elvinni, mert feltételezve h a másik szülő nem beteg (ami azért ha figyelnek nem olyan gyakori már, kivéve teljesen hozzá nem értő szaporítóknál), hanem legrosszabb esetben is hordozó, akkor a kölyök legrosszabb esetben is max hordozók lesznek - itt a különböző genetikai betegségekre gondolok most, pl. tns stb. olyna is van h a kutya szülei genetikailag mentesek, ekkor a kölyköt végülis van aki már nem szűri le külön.

a diszplázia az ami nem ilyen egyszerű, az nem volt meg az anyának?

a mogorvaságra nem tudok mit mondani, lehet, hogy rossz passzban volt, lehet, hogy ő ilyen.

a szeme mitől tűnt betegesnek? lehet, hogy a nyári melegben, porban esetleg begyulladt - ez nem mentség ugyan, de egy érzékenyebb szemű kutyával sokszor nem lehet ilyenkor mit kezdeni, meg lehet törölni (kell is), esetleg szemcsepp, krém, de az enyém szeme is nayon váladékzik ilyenkor, még így is... télen meg a hideg csípi ki, szóval nagyszerűen néz ki ilyenkor.

2015. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a nem olcsóságra még, sajnos a mai világban semmi sem olcsó :) (de, egy szaporítótól származó kutya olcsóbb lenne, de akkor se törzskönyv, aminek hiányában a kutyára nem lehet azt mondani, hogy fajtatiszta, hiszen mi a garancia rá? mi van ha nem is border lesz a kölyökből? se legalább minimális esély arra, hogy nem lesz beteg kiskutyád.)
2015. jún. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!