Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősödő kutyának változhat a...

Idősödő kutyának változhat a viselkedése?

Figyelt kérdés
11 éves múlt a kutyám, törpe uszkár. Kb. fél éve nem minden kutyával barátságos. Kb. annyi történik, hogy amikor egy túl energikus és "nyomulós" kutyával találkozunk, meg van a szimatolás, ismerkedés, de amint a másik kutya nagyon a személyes terébe furakodik, vagy ráugrál, akkor rámorog. (Sokszor, főleg, ha póráz nélkül van, akkor el tud a másik kutya elől menni, és simán inkább elkerüli, nincs morgás.) Nem ment neki egy kutyának semmi, inkább morgás és ugatás van ilyenkor, szóval úgymond jelez a másiknak, hogy ez már sok neki. Persze egyből rászólok, és szépen leül mellém. Szerintetek ez a kora miatt lehet, hogy már inkább a nyugisabb kutyákkal barátkozik? Hogyan tudnám előre kiszűrni, hogy melyik kutyához engedhetem oda, kerüljem pl. a túl energikus kutyákat?

2015. jún. 22. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
11 évesen már fájhat neki ez-az. Eleve jogos sztem nem csípni azt, aki az ember (kutya) arcába mászik, rá ugrál, de ha eddig nem volt baja az ilyenekkel, akkor én megnéz(et)ném, mi fáj neki.
2015. jún. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes. Ilyenkor már kicsit alacsonyabban van a tűrőképességének határa :). A fiatal, élénk kutyákat kicsit megfegyelmezi, rájuk szól, ezzel nincs probléma. Ha valami nagyon aktív kutya közeledik, akkor megkérded a gazdit, hogy nem-e játszik túl durván a kutyája, mert a tied már kicsit érzékenyebb. Ebből nagyon, nagyon ritkán van verekedés, maximum néha-néha odakaphat, de akkor is csak ritkán ér hozzá a foga a másikhoz :)
2015. jún. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos az egyik térde műtve volt, ha fáj a lába, rimadylt is kap rá pár napig (rendszeresen járunk állatorvoshoz ellenőrzésre emiatt). Gondoltam arra is, hogy ez is az ok lehet, amiért néha morog, meg ő már nem olyan pörgős, mint pár éve volt, imád játszani, de már sokat pihen, alszik, hamarabb elfárad a sétákon. Csak attól féltem, nehogy olyan legyen, mint egy-két kisebb kutya a környéken, aki aztán minden kutyának neki menne :D

Köszi a válaszokat!

2015. jún. 22. 11:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Rászólni se kell érte, teljesen normálisan kommunikálja, hogy hagyják békén. Ha elég tökös hozzá, hogy elintézze az ilyen hebrencseket, akkor csak annyira kell figyelni rá, hogy ha valamelyik nem ért a szép szóból, akkor azért ne ugráljon a fején meg ilyesmi, de alapvetően hagyhatod, hogy megbeszéljék egymás között. A fiataloknak egyébként is jót tesz, ha néha kiosztja őket egy idősebb kutya, és megtanulják, hogy nem lehet mindenkivel ugyanolyan agyatlanul viselkedni :) Meg hát ha a tiéd nem akar odamenni valamelyik túlpörgötthöz, akkor majd nem megy oda, nem kell neked ebbe beleszólni, megoldja ám egyedül is, ha akarja ;)
2015. jún. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy nyolcéves labim van és már ő is kezd kinőni a hülyéskedésből. Két éve mèg mindenkivel agyatlanul rohangászott, ma már megválogatja, kivel és néha, ha túlzásba viszi valami fiatal kölyök a cseszegetését, bizony rá is mordul egy pillanatra, ezen jókat szoktam mulatni, mert szokatlan tőle az ilyesmi :) Meg néha úgy megy el kutyák mellett, mintha ott se lennének, ez is meglepő.
2015. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!