Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kilátásai...

Szerintetek milyen kilátásai vannak a kutyámnak?

Figyelt kérdés
14 éves, és a múlt héten volt két epilepsziás rohama. Ma viszem orvoshoz. Szerintetek mik a kilátásai? Amúgy viszonylag jól van. Szerintetek gáz, ha megkérem az állatorvost, hogy először csak így nagyjából vázolja fel a lehetőségeket mielőtt döntök, mert lehet nem tudnék mondjuk egy (vagy több) több 10 ezres vizsgálatot kifizetni ha az nem ígér semmi biztosat és utána a kutya szenved vagy ugyanúgy meghal...

2015. jún. 22. 12:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
Ilyen mentalitású gazda mellett elég kevés esélye van szegény öreg kutyának...
2015. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mi a baj mentalitásommal? Ha mondjuk már a vizsgálat is veszéllyel van rá a kora miatt, vagy a kezelés (pl kiderül, hogy daganatos és műteni kell altatásban) akkor mi értelme hagynom szenvedni, kifizetni egy vagyont és utána még meg is hal? Ilyen korban sajnos az ilyeneket is figyeleme kell venni.
2015. jún. 22. 13:04
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Kénytelen vagy kivárni, mit mond az orvos. Csak ő tudja megállapítani, mi is a baja a kutyádnak, mit lehet tenni vele. Az orvosnak meg nyugodtan mondd el , mit akarsz , mit nem vállalnál.
2015. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Persze csak én még egyik állatommal sem voltam az oltáson kívül másért az orvosnál szerencsére, ezért kérdeztem, hogy mennyire normális kérés ez. Vagy ha esetleg valakinek van tapasztalata ilyen idős epilepsziás kutyával.
2015. jún. 22. 13:12
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
teljesen rendben van,ha első körben azt szeretnéd,ha vázolnák a lehetőségeket,vizsgálatok árát.Ha havonta néhány esemény van,nem szokták kezelni a kutyát,amúgy meg folyamatos gyógyszert kell szednie.Mondjuk ennyi idősen epilepszia helyett másra /is/ gyanakodnék,ha tudod,vedd fel,amikor rosszul van és a felvételt mutasd meg az orvosnak.
2015. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják kérdezés nélkül bepakolni a kutyát a vizsgálóban elfekvőben lévő MRI készülékbe :-) Ilyen szempontból előre láthatatlan költség max úgy érhet, ha nem olvasod el a rendelőben kifüggesztett árlistát, és távozáskor derül ki, hogy vaskos az alap vizsgálati díj. Minden mást megbeszéltek az állatorvossal, nem veszi le meglepetésszerűen a vért, vagy csinál suttyomban egy uh-t. Legalábbis én még ilyennel nem találkoztam.


Más kérdés viszont, hogy pl a vese/májprobléma kizárására egy vérlabort ill. ultrahangot javasolhat indulásnak, ami már 10ezer körül van.

2015. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 3 éves kutyámnál jelentkeztek görcsrohamok. Először mi is epilepsziára gyanakodtunk de én nekem voltak kétségeim ezzel kapcsolatban,mert látszott, hogy a kutya magánál van a roham alatt. Kiderült, hogy örökölt idegrendszeri problémája van, ami bármikor kijöhet (menhelyről hoztam így benne volt a pakliban valami ilyesmi.)Gyógyszert kell szednie napi szinten,mert besűrűsödött neki a rohamok száma. Most 1 éve ennek és azóta is tünetmentes.A gyógyszer havi lebontásban 900 Ft szóval nem nagy összeg, mert embereknek szánt készítményt kap felezve. A barátnőm kutyája is produkált ilyen tünetet k is azt hitték de neki egy "enyhe" mérgezése volt. Szóval ez a görcsös állapot sok minden más egyéb is lehet, mert a további hozzászólásaidból ítélve nem lett nála kimondva sose orvos által az epilepszia.Ha tünetmentes és más baja nincs akkor sok konkrétat nem tud mondani. Én videóra vettem neki a rohamot és elvittem meg hozzáfűztem a kis megfigyeléseimet, ami nem látszott közben.
2015. jún. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Megtapogatta és meghallgatta, meg felírt neki két gyógyszert. Ez normális? Azt mondja most nem ajánlja a laborvizsgálatokat. Mondtam neki, hogy köhögni is szokott (persze amíg ott voltunk 3 órát, egyszer sem köhögött és tökéletesen lélegzett, ahogy már az szokás...) de nem mondott rá semmi különöset.
2015. jún. 22. 21:22
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána az egyik nem fenobarbitál tartalmú?

Mik a gyógyszerek nevei?

2015. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert írt fel? Ha köhögős a kutyád, érdemes lenne ebben a korban egy szív UH. Természetesen pénzbe kerül.
2015. jún. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!