Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Ugye nem bőrgombája...

Segítség! Ugye nem bőrgombája van a kutyámnak?! Képek lent.

Figyelt kérdés

Most vettem észre,ahogy vakargattam fehér foltok tűntek elő a szőréből, megnéztem erre ilyen foltokat találtam, de csak a feneke felé a hátán. A nyakán a fején az első lábainál nincs ilyen.. Múltkor megfürdettem a saját samponunkkal..csalános semmi nincs benne lehet az irritálja neki? vagy ez valami gomba?

[link]

[link]

[link]



2015. jún. 13. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem inkább egy erőteljes korpának tűnik, vagy olyannak, mint a kisbabák fején a koszmó. De nem vagyok szakértő. Sokat vakaródzik?
2015. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is korpának nézem, az enyémnél is van, főleg mikor a téli bundájától szabadítom meg (kaukázusi)
2015. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nagy valószínűséggel gomba. A korpa lehet a gomba előjele is. Általában faroktőnél, fenekén, combjain jelentkezik először, de elterjedhet az egész testén. És nem vakarózik. A másik jele, hogy pörkösödik, és ha meghúzod, akkor szinte le lehet húzni a szőrét.

Canesten spray jó rá, befújod vele és a kezeddel beledörzsölöd a szőrébe, bőrébe, hogy jusson minden hová.

A másik lehetőség, hogy elviszed dokihoz és ő majd ad rá valamilyen szert.

A canestent állatorvos ajánlotta, illetve még a Nizoral sampont. Több hét lesz, mire visszanő a szőre.

2015. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A szőre nem hullik, csak ilyen bőrdarabkák jönnek fel ha vakargatom... Köszönöm a válaszokat!!
2015. jún. 24. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!