Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen fajta...

Szerintetek milyen fajta kutya lenne megfelelő számomra?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék aki megvan nagyvárosokban, lakásban (van udvarom, de a lakásba lenne főleg)... De vinném mindig zöld környezetbe futtatni, és néha-néha szeretném magammal vinni túrázni is. Az a baj, hogy elég rendszertelenűl mennének a dolgok, lehet, hogy költöznék is (soha nem pénz hiány miatt)... Az lenne a lényeg, hogy ezeket bírja. Tudom, hogy kicsit sokat akarok, de cserébe nem baj, ha a kutyus nehéz természetű! Az biztos, hogy a neveléssel nem lesznek nagy problémáim. :)

A külső nem lényeg, de egyébként ebből a szempontból nekem a szetterek (főleg a gordon), a rottweiler és az rodéziai ridgeback tetszik! :)


A válaszokat előre köszönöm!



2015. jún. 22. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

A leírtak alapján tökéletes választás lehet egy keverék menhelyről. Bőséges a választék sajnos. Van kölyök, fiatal, idősebb, mindenféle külsejű, méretű és bundájú :)

Ha az általad említett fajták közül kellene ajánlanom, akkor szetter.

2015. jún. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi, ment a pont... :D

Nics semmi bajom a keverékekkel, de azt megtudják majd nekem mondani, hogy birni fogja e pl. a várost, stb?

2015. jún. 22. 13:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a menhelyi kutyákat ismerik a gondozóik. Tudják, melyiknek milyen a természete, félénkebb vagy nyitottabb, nehezen kezelhető vagy sem, hogyan viszonyul más kutyákhoz, autóhoz, cicákhoz, gyerekekhez stb. A kölykök pedig még formálhatóak, nevelhetőek (sőt kell is őket nevelni).

Legalábbis nálunk biztosan találnál magadnak kutyust, ahova önkénteskedni (sétáltatni) járok. Nem tudom merre laksz, a menhely, amiről írok, a szentendrei Árvácska. Ha nincs túl messze, minden nap 9-től 12-ig lehet jönni nézelődni, ismerkedni, hátha megszereted valamelyik lakót. :) Úgysem kell azonnal döntened.

2015. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem bármelyik kutya bírja a várost, csak a nagyon szocializálatlan és/vagy ideggyenge egyedeknek okoz ez problémát. Ha ennél speciálisabb igényed nincsen, akkor én is azt mondanám, hogy keverék menhelyről. Lehetőleg ne egy tanyán született, minden zajra összerezzenő példányt válassz, de kb ennyi. Ha amúgy is keményebb kutyák tetszenek, ez a veszély nem fenyeget :-)


Van egyébként mindhárom említett fajtának fajtamentése, a ricsiseknél most néztem, hogy egy állati helyes csokiszínű ridgeback-mix van :-)

2015. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!