Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kistestű kutya tud a...

Melyik kistestű kutya tud a legrosszabb lenni, ha félrenevelik?

Figyelt kérdés
Lehet hogy fura a kérdésem, de valahogy össze szeretném rakni a képet a fejemben a fajtákról:) Szóval, a kistestű, tipikus lakáskutyák közül van olyan fajta, amelyik még a többinél is rosszabb lesz, ha rosszul nevelik? Amilyen kutyákat ismertek, mi náluk a "rangsor"? Természetesen megpróbálnám jól nevelni, de azért mégse azt a fajtát akarom választani, ami a leginkább eldurvul ha mégse sikerül annyira jól nevelni.

2015. jún. 22. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

I. Csivava: Mindig háborút szít társai közt és állandóan mérges. Ha valami nem tetszik neki iszonyú undok tud lenni. Nem tudom, de szerintem nem igazán harapós kiskutyák. Sokat ugatnak (azaz vakkantanak :D)

Én ezt a fajtát nem szeretem, de amúgy ha jól neveled, ezeknek csak töredékét fogja csinálni a csivava.

2015. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem fajtafüggő, bármelyiket el lehet rontani.
2015. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az összes kutyát ellehet durvítani kegyetlenül. Ha az ember nagyon nem ért hozzá, akkor nincs akadály, még a legtutyibb ebből is kilehet hozni a vadállatot.

A kistestű kutyákkal is ugyanolyan határozottan kell bánni, mint a nagyokkal. Nincs kivétel. Egy kutyasulis látogatás sok mindent helyrerakhat, ha hallgatsz a tanácsokra, akkor kis eséllyel sikerül nagyon elrontani az ebet. Első kutyánál úgy is lesznek hibák, amiket majd csak évekkel később veszel észre, de ez mindenkinél így van :)

Ha mégis, annyira rangsort kéne állítani, akkor az első helyre a terriereket, különösképp a foxterriert tenném, bár már szerencsére nem az a tömegfajta, volt idő, mikor sok volt belőle.

A legkezesebb talán a bichon, de mondom, ellehet rontani őket is. Láttam már nem egy példát :D

Az alapján válassz, hogy a kutya aktivitása mennyire illik hozzátok, ismerkedj meg az ebekkel, érdemes kijárni kiállításokra, tenyésztőkkel beszélgetni, stb., stb. Szóval, ha kicsit kevésbé érzed magad keménykezűnek, akkor talán a terriereket érdemes kizárni a dologból, de ha nagyon ragaszkodsz, akkor a tenyésztő megfogja tudni mutatni nektek az alom legnyugisabb kölykét, ha arra kerül sor.

2015. jún. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kimondottan fajtafüggű a dolog, egyszerűen a higgadtabb egyedek elcseszve se lesznek olyan látványosan hülyék, míg az eleve kirobbanóbb típusok világraszóló hisztiket tudnak levágni, ha el vannak baltázva. Nyilván a fajtákhoz annyiban kötődik a dolog, hogy a szobanyézék többsége eleve nem egy intenzív kutya, míg pl. a terrierek és társaik rendszerint eléggé azok, szóval ha nyugisabbat akarsz, ne a törpe pincserek között kezdj keresgélni, mert kisebb eséllyel fogsz megfelelőt találni :) De alapvetően az egyedet kell nézni, és egy kedves, együttműködő kölyköt kiválasztani.

Bár azért azt hozzátenném, hogy szerintem praktikusabb, ha egy hozzád illő fajtát választasz, és abból egy, a többihez képest együttműködőbb kölyköt (vagy felnőttet), és kinéznel egy jó kutyasulit, mint ha le kell élned 15 évet egy olyan kutyával, aki ugyan egyszerűen kezelhető, de igazán nem hozzád illik.

2015. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindegyikből tanultam:) Azt amúgy jól tippelem h amelyik kutyafajta bár kicsi, de vadászkutya, az keményebb? Pl amit írtatok foxterriert, meg pincsert, azok vadászok ugye? Akkor jó a logikám ha azok közül választok inkább, ami nem vadász? És akkor ezek szerint nézzem a kiskutyákon belül is a nem túl vadat, tyű:) Mondjuk ez még odébb van, a fajtát kéne megszülni:)) És amúgy honnan látom a kiskutyák közül, hogy melyik a vadóc és melyik amelyik kevésbé rosszalkodós? Amelyikről egy laikus pl én rámondanám, hogy vadóc, az ténylegesen az is? És ha csak azért pattog meg rágcsál, meg nyomja le a társait mert még kölyök? Értitek:) Mi az a viselkedés amit azért csinál mert még rosszalkodós kiskutya, és mi az, amit azért, mert alapból nyomulós, kihaénnem típus?:)
2015. jún. 22. 12:13
 6/11 anonim ***** válasza:
A vadászkutyák között is nagy különbségek vannak, attól függően, hogy mi volt a feladatuk: a kotorékebeknek, mint a terriereknek vagy a tacskónak maguknak kellett megküzdenie a föld alatt a rókával, borzzal, míg a vizslafélék a felkutatásban és elhozásban segítenek a vadásznak, de a vad megölése nem feladatuk, ezért szelídebbek, barátságosabbak, kevésbé harapósak. Általánosságban véve, persze.
2015. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazából ma már a legtöbb kutya szépen lassan sajnos elveszíti az eredeti hasznát. A neten egészen korrekt kis leírások vannak. Ahol azt látod hogy temperamentumos, ugatós, aktív, stb., stb. azt érdemes elvetni.

Igazából mikor te odamész megnézni egy almot nehezen tudod kiszűrni elsőre, hogy melyik az az eb, aki kicsit könnyebb, vagy éppen nehezebb eset. Hiszen nem vagy ott velük, lehet, hogy az a kutyus, aki végig szendén fekszik a fűben igazából azért alszik, mert előtte 3 órán át tépte a tesók fülét és közben morgott, mint egy varrógép :"D. Ilyenkor nyugodt szívvel a tenyésztőhöz kell fordulni, aki sokkal jobban ismeri a kutyákat és tudja, hogy melyik a kis szemét és melyik az ölben ülős, bújós típus :) Bár létezik egy úgy nevezett Volhard kölyökteszt, ennek az elvégzése a 7. hétben ajánlott, akkor pedig sajnos már a legtöbb picinek van gazdijelöltje.

2015. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, lehagytam: ha megvan a kiválasztott fajta, megfelelő tenyésztőt keress, ő ismeri az almot, látja hogy viselkednek egymással a testvérek, így segít kiválasztani a megfelelő vérmérsékletűt.
2015. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Neked nem kell látnod, megkérdezed a tenyésztőt. Hiszen egy öt perces (vagy két órás, tökmindegy) ismerkedés alatt nem biztos, hogy a kutya a megszokott aktivitását produkálja, ő viszont születése óta ismeri, azért az nem mindegy. Persze ez csak akkor működik, ha nem húszezerért veszed apróhirdetési oldalról, mert ott ráböknek arra a kölyökre, amelyik aktuálisan a leglassabb (mert arról biztosan elhiszed), aztán lesz ami lesz.
2015. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ismerek egy yorki keveréket, na ő nagy egyéniség:) Kívülről kicsit primadonna, teszi magát meg kelleti magát, visszamotyog meg szinte fejeket vág, de a gazdája is tudhatja, hogy hogy kell igazából megszólítani, mert ha komolyan mondja neki, hogy menj a helyedre, vagy ne ugrálj, akkor rögtön megcsinálja:) Meg követi a világ végére is, ragaszkodik, nem megy el mellőle, hiába nincs rajta póráz, szóval értelmes jóindulatú kutya, ja és iszonyat bújós. Na egy ilyesmit nagyon elfogadnék:) bár lehet hülyén hangzik mert ennyire azért csak nem lehet megszabni, hogy milyen legyen egy kutya, de az ő jelleme nagyon tetszik, úgyhogy ehhez hasonlót szeretnék találni:)
2015. jún. 22. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!