Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kutyám...

Normális, hogy a kutyám minden sétán kakil? (Napi 3-5x)

Figyelt kérdés
A kaki amúgy normális, de összesen szerintem nagyon sok egy 10 kiló alatti kutyának. Brit prémiumot kap (az első 15 kilós zsák végén járunk), az előírt adag 1,5x-ét, mert kevesebbtől fogyott (csupa csont és bőr volt, most is inkább soványka). Váltsak tápot? Elvigyem emiatt orvoshoz? 2 éves.
2015. jún. 23. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Orvoshoz emiatz nem kell vinni. Ha a széklet normális akkor nem baj, hogy többször "ürít". Lehet gyorsább az anyagcseréje.

Megpróbálhatsz tápot váltani, hátha valami más jobban beválik. De igazából ha az emésztéssel nagy gond lenne, akkor vahy tartósan sovány lenne, vagy legalábbis lenne valami látható jele.

Adj neki kefirt, az jót tesz az emésztésnek.

Ha negyon aggódsz vidd orvoshoz, de szerintem felesleges, ezzel semmi baj nincs, főleg ha a 1,5x adaggal nem sovány.

2015. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tina20020328 válasza:

Szerintem vidd el orvoshoz!!!

Fő a biztonság!!!

2015. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Rendesen eszik a kutyád?Mert ha nem eszik akkor vidd el orvoshoz és a barátnőm ezt kapta:probicol-h paszta és ez segít hogy jobb étvágy legyen és rendesen egyen.Amúgy hogy éerted hogy csont és bőr úgy hogy ha megfogod érzed a bordáit vagy ha rá nézel látszanak?
2015. jún. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

NORMÁLIS.


A Brit prémium egy közepes minőségű táp, SOK gabonával telenyomva, ami csak fölösleges töltelékanyag így a nagy része ki is jön....


Mivel a kutyád sok gabonás tápot eszik, sokat is kakil. Ez teljesen normális.


Az én kutyám is ezt eszi, de többet nem veszek, mert ő még hígabbat is produkál tőle. És ő is 1,5x-ét kapja az az előírt adagnak, mert amennyit írnak amellett ő is fogyott és állandóan éhes volt.

2015. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért kakilik sokat, mert a táp egy részét nem tudja hasznosítani! Enyém mikor tápot eszik napi 3-4x kakilt, ha BARF-ozunk, azaz nyers húst adok, akkor napi 1-2x. Nyilván azt jobban tudja hasznosítani.
2015. jún. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!