Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám a ma reggeli sétán...

A kutyám a ma reggeli sétán behíváskor nem jött oda hozzám, hanem elrohant az ellenkező irányba, végül hazament. Én megvertem büntetésképpen. Miért csinálta ezt?

Figyelt kérdés

Egy mezőre mentünk, nem volt rajtunk kívül senki és normális hangnemben hívtam.

Ja és nem rohantam utána.


2011. márc. 12. 13:58
 1/10 Mazseex válasza:
Nem tudom mi baja lehetett...Valószínűleg unta a sétát, vagy valami hasonló!
2011. márc. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a nevelésedben lévő súlyos hibák miatt. Pl utólag nem büntetünk, mert a büntetés mindíg az aktuális utolsó cselekvésre vonatkozik. Tehát mikor a kutya végre odaengedett magához, akkor a veréssel pont azt mondtad neki, hogy ez hibás cselkedet volt. Nem az parancsmegtagadás vagy a szökés, hanem hogy odaengedett!
2011. márc. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a veréssel jól elrontottad. Ráadásul, ha vered, csak félni fog tőled, s annál inkább nem fogja megcsinálni, amit akarsz. Jutalomfalattal ösztönözd, hogy odamenjen hozzád.
2011. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tisztel téged, és nem bízik benned.

Veréssel se a tiszteletét, se a bizalmát nem szerzed meg, mert ezeket csak kiérdemelni lehet.

Max. félni fog tőled, és még ennyire se fog odamenni. Alapvetően hibás a felfogásod a kutyanevelésről.

2011. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Lehet nem vagy falkavezér szerepben! Erre vigyázni kell! Megverni semmiképp nem szabad, attól csak rosszabb lesz. Amúgy nekem is ilyen volt a kutyám. A jutalom falat tényleg jó. Van még 1-2 trükk. Pl. kezdj sétálni az ellenkező irányba (nekem bevállt és követett). Guggolj le esetleg és úgy hívd. Mindenképp kedvesen és magabiztosan! És ne rajta töltsd le a dühöd, próbálj meg nyugodt maradni (mégha nehéz is) különben nem fog rád hallagtni.
2011. márc. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem kellene verned...-.-"
2011. márc. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mennyire erősen rugdostad, mielőtt földre kényszerült szegény kutya? Nem kellett volna a védtelen állatot úgy bántalmaznod... :((
2011. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Istenem, jóhogy nem azzal vádolnak egyesek, hogy félholtra vertem a kutyámat... Ha nem érdekelne a sorsa és nem szeretném a kutyámat, nem vinném napi több órás sétákra, hogy levezesse az energiáját, nem adnék neki minőségi tápot és nem lenne bent a házban, annak ellenére, hogy van kertünk is. Ennyit erről.


A kutyám nem egy 10 kilós kis eb, hanem 60 kilós és csupa izom. Keményebben kell fellépnem vele szemben, mint egy kis ölebbel.

2011. márc. 13. 11:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem is a keménységgel van gond, hanem egyrészt annak alkalmazásával (utólag büntetés öreg hiba, csak ártasz vele, nem is keveset)

másrészt azzal, mit értesz keménység alatt.

Előszöris egy rossz viselkedésért a kutyát nem büntetni kell, hanem fegyelmezni, amibe nem fér bele a verés.

Ha büntetni akarod, arra is vannak 100-szor hatékonyabb módszerek a fizikai bántalmazásnál.

Ha mindenáron verekedni akarsz, legalább jól időzíts!

Viszont amíg a bizalmi/tiszteletbeli kérdések felmerülnek, addig ezzel szintén csak összezavarod, és hátráltatod a fejlődésben.

2011. márc. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a te hibád hogy nem hallgat rád, te vagy béna, ezért ne a kutyát verd meg..neked nem való kutya ha ilyen hülye vagy, ennyit nem tudsz..ha normálisan meg lenne nevelve, igen JUTALOMFALATOKKAL, nem pedig veréssel, akkor szerintem 1 hét alatt megtanulná hogy ha szólsz neki, odamenjen hozzád.. vidd el kutyasuliba ha ennyire béna vagy, ott segítenek..
2012. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!