Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most erre mit mondjak nekik?

Most erre mit mondjak nekik?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömék együtt tartanak egy kistermetű szuka és egy nagy termetű kan kutyát. Ivartalanítva egyik sincs, mert a kicsi úgy is olyan kicsi, hogy a nagy nem fér hozzá, meg minek stb. Múltkor siránkozva hívtak fel, hogy jaj szökik a kan kutya, jaj úristen, lehet tényleg igazam van és ki kellene herélni, mert most mi lesz, de ők úgy hallották, hogy megbolodnul stb. Elmondtam, hogy nem bolondul meg, van hat kutyám egy sem bolondult még meg, és a herélésen kívül sürgető lenne a szuka műtéte is, ha nem inkább az, mert előbb-utóbb megoldják a dolgot, vagy be megy hozzá más. (Kennel nincs, kint vannak az udvaron, ami kb. 160 cm magas kerítéssel van körbekerítve.)

Jó, jaj milyen igazam volt, szörnyű, hogy szökik meg még agresszív is stb.

Nem hallottam felőlük jó ideje, erre most vidáman közölték, hogy elmúlt a párzási "roham", most már nem szökik így ki se kell herélni, a szukával meg úgy néz ki "nincs baj".

Szerintük én nagyvárosi flancoló kutyás vagyok, mert csúnya dolog az ivartalanítás, meg nekik azt se mondjam, hogy a morzsi kaja nem jó.

Én akkor is tartok tőle, hogy a kan rámászik a szukára, végül is meg tudják oldani nem? Amennyi eszük van, akkor sem csinálnának semmi csak várnák a csodát, na de akkora kölykökkel...


2010. márc. 2. 13:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Nem szólhatsz bele mit csináljanak a kutyáikkal, bármennyire is rosszul döntenek.

Esetleg elmondhatod, ha a kan mégis rámászik a szukára, és vemhes lesz, a kiskutyák (méretüknél fogva) megölhetik az anyát, hisz egy tacskó méretű kutyus nem tud egy nagy kölyköt kihordani. Ha több lesz, azt pláne nem.

Legalább az anyának adjanak fog.gátló injekciót.

2010. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
4%
ha a kölyköket el tudják sózni, akkor még belefér, bármennyire is idióták. Viszont ha fogják és kinyírják őket, lapáttal fejbe, élve elás meg a többi undorító embertelen dolog, nah az már nem fér bele. ahogy sokan rám írták már, hogy az én "pesti gyomrom" nem veszi ezt be.
2010. márc. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Javasoltam már az injekciót. Alapesetben én az ivartalanítás mellett vagyok, de ha egyszer ennyire nem akarja, mert jaj szegény, akkor legalább a szukával csinálhatnának valamit, mert kölyköt azt nem akarnak, csak egyszerűbb várni a csodára.

Mikor mondtam, hogy akkor a fogamzásgátló is jó megoldás, akkor jött a siránkozás, hogy de az mennyi, meg azt hogy kell, meg egyáltalán jaj. És 3 sarokra van az állatorvos tőlük, de megkérdezni sincs kedvük, csak siránkoznak, hogy jaj remélik nem lesz kiskutya, meg jaj szökik, jaj haza se akar jönni. Aztán mikor pont nem, akkor meg napfény, derű, nincs itt semmi gond és nem is lesz.

2010. márc. 2. 13:43
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Azért mert kiherélik a kutyát még nem fog otthon maradni, nekem is volt herélt kutyám feszt csavargott. Ami egyszer elmegy azt lehet herélni nem ér semmit. Más kutyájával meg ne foglalkozz, ha tanácsot kérnek akkor adj, de ha nem, ne szólj bele, nem a te kutyád, sok gazda el sem tudja képzelni hogy rosszul tartja a kutyát, aztán egy szép napon szembefordul vele, és akkor a kutya mehet is a menhelyre, és el sem gondolkodik hogy ő neveli rosszul a kutyát, vesz másikat és az élet megy tovább.
2010. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Jah még annyi hogy ha beleszólsz téged fognak butának nézni mert minek okoskodsz nagyon jól értenek ők hozzá.
2010. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én ismerősöm is így járt.Csak ott a szuka volt a nagy, a kan a kicsi. Lépcsőre álltak, megoldották.....lettek is kölykök, csak itt az volt a szerencse hogy a szuka volt a nagytestű, így nem szakadt szét....

Egyébként az ilyeneket nem tudod meggyőzni, tudom hogy bosszantó, de sajnos ez az igazság....

2010. márc. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6%
A fog.gátló injekció 3000 ft, évente 2x kell adni a kutyának. Miénk is ilyet kap.
2010. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, eddig odavoltak, hogy milyen rendes kutya, aztán mikor rájön a dughatnék, akkor mindig megy a siránkozás, hogy szökik. Egyébként nem szokott. Nem is érdekelne, de akkor hagyjanak engem békén, ne nekem panaszkodjanak, mert ha meg javasolok valamit, akkor először, jaj jó, tényleg ez lenne a legjobb, aztán meg odajutnak, hogy én hülye vagyok, és felesleges, amit kitalálok. Utána meg hallgathatom, hogy jaj remélik nem hoztak kiskutyákat össze stb.
2010. márc. 2. 13:57
 9/19 A kérdező kommentje:
A vicces az, ha valami kell, akkor rögtön megkérdezik, mint "kutyástól", akkor még jó, meg aha, utána meg már hülyeség és sznobság, majd ők tudják. Aztán megint panaszkodnak. Kiidegel.
2010. márc. 2. 14:00
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd a fenébe őket! Mondd meg nekik, hogy legközelebb akkor kérdezzenek, ha már ivartalanították mindkettőt, ha meg nem hajlandóak rá, akkor felejtsenek el téged!
2010. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!