Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem mondani kistest...

Bora1212 kérdése:

Tudnátok nekem mondani kistestű kutya neveket? És kérlek akinek van Yorkshire terriere, az tudna mondani a fajtáról tulajdonságokat?

Figyelt kérdés
Meg, hogy mennyit kell egy nap: sétáltatni, etetni és mennyi meg stb.!
2015. jún. 26. 13:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Mennyit*
2015. jún. 26. 13:45
 2/3 anonim válasza:
23%

2 kistestű kutyám is van. Egy csivava és egy mix. Mindig van kinn nekik táp,hiszen bármikor lemehet a vércukruk, emellett reggel és este kapnak mást is (konzerv, avagy bármi itthoni finomság). A séta kérdése érdekes. Nálunk napi 3 a minimum, de míg nem lettek szobatiszták addig szinte óránként levittem őket.

Sok sikert a kutyushoz! :)

2015. jún. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia nekem van yorkim, most 5 hónapos szuka kutyus, Sütinek hívják. Én egy nap 3-szor adok neki enni, nem sokat. Sétálni 3-szor viszem egy nap, de kertes házunk van így egész nap kint van.

Nagyon barátságos ragaszkodó, ugyan akkor makacs is ezért tudnia kell, ogy te vagy a falkavezér. Tanulékony, nem szabad elkényeztetni. Csak akkor vállald érte a felelősséget ha van sok időd vele foglalkozni. A szobatisztasághoz időben hozzá kell szoktatni, nem egyszerű, de ha sokat foglalkozol vele hamar megtanulja. Időben el kell kezdeni tanítgatni neki dolgokat (pl. ül, fekszik, pacsi)...stb.

Ha ilyen kutyust választasz feltétlenül tenyésztőtől vegyél, igaz nem olcsó (kb. 100 ezertől kezdődik).

Szaporítótól semmi képpen ne vegyél kutyust, mert később gondjaid adódhatnak a kutyával (beteg lesz...stb). Mini, extra mini yorkit semmi képpen ne vegyél, mert azokat szaporítók hívják így, génhibás túltenyésztett kutyák.

Egyenlőre ennyit tudtam írni, privátba nyugodtan írj ha valami kérésed lenne :)

2015. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!