Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan válasszak a dobermann...

Hogyan válasszak a dobermann és a németjuhász között?

Figyelt kérdés

Sportra, házőrzésre, de elsősórban legjobb barátnak szeretnék kutyát vásárolni! Rengeteget tudna velem lenni, mert olyan a munkám, hogy jöhetne velem. Sokat utaznánk, ezt nem tudom, hogy melyik bírja jobban, mármint a környezet változást... Van udvar, de elsősórban benti kutya lesz és az is elképzelhető, hogy a jövőben lakásba (nagyba) költözök.


A dobermannban az tetszik, hogy egygazdás és, hogy nagyon kötődne hozzám... A bajom az vele, hogy nekem nem tetszik farokkal, füllel, csak csonkítva... Ez még nem gond, mert kibírom, ha nem csonkítják, viszont azt hallottam (meg látszik is), hogy nagyon könnyen törik a farka és a füle is könnyen sérűl. Ráadásúl a dobik között sok a vérzékeny, így tényleg ajánlott kupírozni, viszont ezért megszólnak az utcán, a tudatlanok.


A németjuhász meg azért tetszik mert eszméletlen okos (nem mintha a dobi nem lenne az), és gyönyörű! Kinézetre számomra Ő a legszebb, de a külső nem minden. Valamint könnyebb nevelni mint a dobermannt, családiasabb, valószínüleg könnyebben viseli majd ha barátnőm, esetleg gyerekeim lesznek. Persze ez csak nevelés kérdése... Viszont lehet, hogy vele nem lenne meg az a nagyon különleges kapcsolat amiről a dobermannosok számolnak be.


Egyébként sok kutyám volt már, tehát az nem akadáj a dobinál, hogy tapasztalatot igényel, valamint bármelyik fajta mellet is döntök kutyasuliba fogom járatni!

Kérlek más fajtákat ne írjatok, mert nagyon nehéz volt idáig szűkiteni a kört, a rottweiler is egy erős jelőlt volt, de már e 2 fajta közűl szeretnék választani!


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jún. 26. 16:34
 1/5 HUN_Sector ***** válasza:
0%

Állítólag a dobermann szeret ugatni, ezt itt is alátámasztják:

[link]


Szóval lakásba nem lenne jó választás.


Persze egyik nagyobb testű kutya sem az lakásba. Ráadásul nekik mozgásigényük is van.


Egyébként ha neked a németjuhász tetszik, akkor miért ágálsz a kettő között? Attól félsz hogy nem lesz különleges kapcsolat? Elárulok egy mágikus titkot. Minden kutya és a szerető gazdája között megvan ez a mély kapcsolat, mely nem fajta specifikus. Ha szereted a kutyádat, tiszteletben tartod az ő mozgásterét, megkapja a szükséges törődést és foglalkozást, s ha ő alfahímként tekint rád, alázattal és szeretettel viseltetik irántad, akkor harmonikus a kapcsolatotok.


Továbbá a kutyák nagy része is.. hogy fogalmaztál? Egygazdás. Ha valakit falkavezérnek elismer, s elszakítják tőle, el tud fogadni mást, de az már nem lesz ugyanolyan.


Viszont ebben a témában mindenféleképpen kifejtem a - főleg tenyésztőknek és szaporítóknak nem túl pozitív véleményemet. Dugig van a menhely németjuhász keverék és néha még fajtiszta kiskutyákkal is. Továbbá egy ilyen látogatás alkalmával lehet egy keverék úgy elvarázsolna téged, hogy csak őt akarnád, senki mást.


Kutyát nem menőségből, vagy divatból választunk, így ha esetleg ez vezérelne (nem állítom hogy így van, de ha így lenne), akkor inkább ne akarj kutyát.

2015. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... Ez, hogy a nagytestű kutyák nem valóak lakásba szerintem butaság. A dobermannak ígyís-úgyis lakásban kell lennie legalább télen.

Az elögő kutyám (vizsla keverék) is panellkásban volt, de nem volt vele gond. Azt is megtanúlta, hogy ne ugasson.

Jó kutya volt, nagyon szerettem de nem éreztem azt amit szeretnék. És ez lehet, hogy butaságnak hangzik, de nem tudom normálisan leírni. De még mindig job volt vele a kapcsolatom, mint pl. apukámnak a border collieval! Ők nem igénylik azt a gazda-kutya kapcsolatot, legalábbis az az egyed nem igényelte.

2015. jún. 26. 17:07
 3/5 HUN_Sector ***** válasza:
9%

Minden a nevelésen múlik. Pont mint egy gyereknél. Nem egy ázsiai gyerekkel lesz erősebb kapcsolatod, vagy éppen egy arabbal, vagy fehérrel (mind sajátként értve). Hanem úgy lesz szoros egy kapcsolat, ha megfelelően neveled és lehetőséget adsz ezt kialakítani.


Egyébként a benti kutya nem azt jelenti, hogy lakásba való. Hanem hogy pl. szükséges számára a fűtött hely, vagy egy meleg zug, mert nem bírja a hideget.


Mennyire élsz aktív életet?

Mennyit tudsz vele törődni?

Van-e elég pénzed ellátni? Oltások, normális kaja (tehát nem pedigree, chappie és társai, ami egyben át is menne a belein)


Legfőképp önmagadban kell tisztáznod ezeket a dolgokat, nem hirtelen felindulásból dönteni.

2015. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%

Utolsónak: ez nem igaz. A dobermann nem csak azért való lakásba, mert nem bírja a hideget (azért is), hanem elsősorban azért, mert erősen kötődik a gazdájához, gazdifüggő. :) A lakásban nem ugatós, nevelni kell.

Kérdező: bármelyik fajta megfelelő számodra. A fül-és farokvágás tilos elvileg, gyakorlatilag mégis sok kutyánál vágják. A döntés a tiéd, a tenyésztő segít a döntésben is, és az ügyintézésben, ha a vágás mellett döntenél. De azért azt tudnod kell, hogy nem annyira sérülékeny a fülük-farkuk, hacsak össze nem verekszik más kutyával, de ezt nyilván amúgy sem szabad engedni.

(Na most nullára leszek pontozva a fülvágás miatt. :-)

2015. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
lehet hogy ezzel sokan nem értenek egyet, de én a németjuhászra szavazok. nekem az van. 15 éves lány vagyok,de a kutyám egyidős velem. nagyon barátságos, és védelmező, emellett nagyon okos. A különleges kapcsolat az teljesen jelen van. imádjuk egymást. rengeteget vagyunk együtt és a legjobb barátok vagyunk. Nagyon erős állat(ezt lelkileg értem) ragaszkodó és az ember társa. bár ezt ki kell érdemelni. tudom hogy most csak áradozok a saját kutyámról, de ez a véleményem :)
2015. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!