Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Az elképzeléseim szerint egy okos, energikus, de nem agresszív kutyust szeretnék... Lehet munkavonalú is, nagyon sokat szeretnék vele foglalkozni. A napi 3 séta belefér + szeretnék vele napi szinten futni is járni, ha az időm engedi, de hetente 3x mindenképpen... Ami lényeges, hogy nagyobbacska legyen és az sem hátrány, ha alkalmas házőrzésre. Eddig én a németjucira, a rottira, a dobermannra és a boxerre gondoltam, de várok még több javaslatot. Hosszan érveljetek! Köszi! :)

2014. aug. 5. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az agresszió nem tulajdonság, hanem viselkedés, tehát nevelés kérdése. Neveld normálisan, és nem lesz agresszív :)

Ennyi alapján egyébként egy bármilyen aktív keverék is megfelelne neked (éppen van nálam egy gazdakereső kamasz labi-agár keverék, ha érdekel, bár nem egy házőrző típus, de legalább hangos, és nagyon szeretne valakivel rohadt sokat futni meg mindenfélét csinálni :D). Szóval kifejthetnéd, hogy például csak kinti kutya lenne, vagy bent is lehet, a foglalkozás a futáson kívül takar-e még valamit, meg úgy nagyjából mindent, amit még elképzelsz a kutyával kapcsolatban.

Ismerősöm amúgy nemrég hasonló paraméterekkel keresett kutyát, ő a svájci fehér juhászban találta meg a tutit.

2014. aug. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%

Kedves kérdező. Most mindenki jönni fog azzal, hogy fogadj örökbe egy kutyust...

Szerintem ez a teszt segíthet a választásban: [link]

2014. aug. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a teszt nekem konkrétan csupa olyan fajtát dobott ki, amitől kihullana a hajam, amiről meg tudom, hogy az esetem, az benne sincs a listában. Aranyos próbálkozás, de elég értelmetlen.
2014. aug. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Bakker, ez a teszt kiszűri a vizslát, ha lakást választok. Pedig megfelelő mozgatással a vizsla tökéletes "lakáskutya". :) Szóval nem tetszik ez a "teszt". :)
2014. aug. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
svájci fehér juhász szerintem is, vagyis fehér német juhász, vagy fekete. Ô ugyis munka vonalú...
2014. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A svájci fehér juhász és a fekete német juhász nagyon tetszik... Nem tudok köztük dönteni, de még a barna dobermann is hihetetlenül szimpatikus! Igazából a világ össze kutya fajtája közül még 1-et sem tudtam 100%-osan kizárni, de most már próbálok e 3 faj közül választani... Nektek ezek közül melyik tetszik a legjobban?
2014. aug. 6. 16:11
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazából mindent szeretnék vele, amit egy kutyával lehet... Szeretném trükkökre tanítani, szeretnék túrázni vele. Főleg kinti kutyi lenne. Úgy általánosságban barátnak kell, családtagnak, társnak!
2014. aug. 6. 16:24
 8/14 anonim ***** válasza:

"Főleg kinti kutyi lenne. Úgy általánosságban barátnak kell, családtagnak, társnak!"

Hát ez nekem sehogy se fér össze. Ha családtag, meg társ, akkor ott él, ahol te. Szóval hacsak nem sátrazol otthon a kertben, nem értem a koncepciót.

2014. aug. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy mennyire érezné magát jól a kis házamban... Természetesen néha bejöhet, de a kertben jobb lenne neki + mint írtam a házőrzése sem utolsó szempont így előnyösebb ha kint van.
2014. aug. 6. 21:56
 10/14 anonim ***** válasza:
ha kinti kutya lenne, akkor a dobermann kizárva...és a boxer is.
2014. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!