Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német dog vagy yorkshire terrier?

Bora1212 kérdése:

Német dog vagy yorkshire terrier?

Figyelt kérdés
Az ár nem számít, csak tanácsokat kérek,hogy melyik való olyan családba ahol egy 12 és 16 éves gyerek van. Vagy ha mindegyik való ilyen családba akkor még a 2kutyafajta előnyét, hátrányát szeretném tudni .

2015. jún. 26. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát 2 nagyon eltérő kutyafajtát kérdezel, és nem csak méretben. Személy szerint én inkább nagykutya párti vagyok, tehát a német dogra szavaznék e kettő közül, de bármelyik való családba.

Mindkettő csak lakásban tartható, a dog is, mert rövid szőrű, fázik, és a hidegben könnyen tönkremennek az ízületei, az egészsége.

A dognak talán hátránya lehet tehát a puszta mérete, ha nem elég nagy a lakás hozzá. :) Valamint, hogy viszonylag rövid életű. Nyilván a német dog felnevelése kaja terén jóval költségesebb, mert többet eszik, mint egy yorkie.

Mindkettőnél nagyon fontos, hogy csak megbízható tenyésztőtől vegyetek kutyát, ahol a szülők egészségügyi szűrővizsgálattal és tenyészszemlével rendelkeznek, és a kölyök is törzskönyvezett. A kölyök leghamarabb 8 hetesen, két oltással, chippel, szerződéssel legyen csak elhozható.

2015. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mindkettő való családba de a német dognak annyi előnye van hogy rövid szőrű és így nem kell kozmetikushoz vinni,kint-bent is tartható,magy testű kutya így többet eszik mint egy yorki,jóval nagyobb mozgásteret is igényel,10-12 évet is megél..Yorki:hosszú szőrű ezért kozmetikushoz kell vinni,Télen mindenképp meleg helyen kell tartani,dd viszont nyáron kint is lehet akár,nem eszik sokat,kis mozgástér is elég neki.
2015. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Előző vagyok.

Német dog nagyon jó házörző.Védi a gyerekeket(az egész családot is).

2015. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!