Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A halti lenne, vagy hogy...

A halti lenne, vagy hogy hívják azt a fajta pórázt, vagy nyakörvet? Nem tudom melyikhez tartozik, lehet, hogy az egész egyben van.

Figyelt kérdés

Ma láttam A póráz két végén című műsorban, egy nagy, kan boxer sétáltatásánál alkalmazták, mert nagyon húzott. Viszont ahogy ezzel kezdték el sétáltatni olyan normálisan ment a gazdival, hogy csak na.

Nem folytó, nem is szöges nyakörv. Az a baj, hogy nem láttam rendesen, már csak mikor a kutyán volt. Van egy 2-3cm széles "pánt", ami az orrát fogja körbe, mintha szájkosár lenne, de nem az, mert elől nincs semmi. Ha a kutya elkezd húzni, akkor -ennek köszönhetően, ami az orrán 1x körbefut- vissza a gazdi felé húzza a kutyát ez a szerkezet, annélkül, hogy folytaná.

Szóval ilyet szeretnék majd beszerezni jövendőbeli nagytestű kutyámhoz, csak nem tudom ohgy hívják. Ha valaki tud esetleg honnlapot hol találok ilyet, annak is örülnék.

(Kinéztre kb. tényleg ilyen: [link] )


2010. márc. 2. 17:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
És ez mennyire válik be? Főleg, hogy elég erős, nagy testű kutya van nálam tervben.
2010. márc. 2. 18:57
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha ilyen problémád van akkor szerintem a leghatásosabb a húzás leszoktatásáról úgy h a kutyát csak nagyon kicsit kelljen korrigálni az a retriever póráz.
2010. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Akiteki ***** válasza:

Ez a hám, amit belinkeltek, csak arra jó, hogy ne a nyakörvet húzza, hanem még jobban tudjon húzni a hámban. Akkor aztán repülhetsz utána.

Az első szájkosár sem igazán az, de most sehol nem találok képet róla.

Az eredetileg haitinek titulált szerkezet úgy működik, hogy át kell vezetni a kutya nyaka alatt a pórázt, ami csatlakozik a spéci szájkosárhoz. És ha a kutya húzni kezd, akkor a fejét előrebillenti a föld felé, ezáltal megállásra kényszeríti.

Szerintem elég szemét eljárás, én is inkább a labradorpórázt, vagy a fojtónyakörvet ajánlanám. Helyesen alkalmazva hamar megtanulja a kutya, hogy ne húzzon.

2010. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A halti ez:

[link]

2010. márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de a kutyának van annyi esze, hogy azért orrabukni nem engedi magát, és rájön, ha nem húz, nem is bukik orra.

Amúgy szerinted kellemesebb, ha fojtogatja a nyakörv. Nem tudom, de én inkább az első verziót választanám, ha kutya lennék. Legalábbis az eddigi ismereteimmel. De azért köszi!

2010. márc. 3. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!