Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem nekünk való a whippet...

Nem nekünk való a whippet (kis olasz agár)?

Figyelt kérdés
Nagyon beleszerettem a whippet fajtájú kutyusba, már ami a kinézetét illeti. Azonban két kisgyerek mellé (7 éves és 3 éves), és elég hangos család vagyunk, főleg a 3 éves kisfiam, amikor behisztizik, azért ő még úgymond vissza tud menni ilyen csecsemősírásos hisztikbe. Állítólag érzékeny idegrendszerű kutyák, és hát szóval hogy bírnák az ilyen hangokat, hangoskodást, az olasz család típusú, hangosságú családot? Ideges kutya lenne belőle? Annyira nehezen mondok le róla, de van egy olyan érzésem, hogy ilyen feltételekkel nem igazán.... :-(

2015. júl. 1. 01:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A whippet és a kis olasz agár nem ugyanaz a fajta.

Nekem is nagyon tetszik amúgy a whippet :)

Szerintem nem lenne gond, csak arra figyelj egyrészt, hogy jó tenyésztőt keress, aki segít a fajta megismerésében, és segít kiválasztani az alomból azt a kölyköt, amelyik várhatóan legjobban illik hozzátok.

Aztán kiskorától megszokja, hogy nincs csend nálatok, és ez lesz neki a normális. :)

Másrészt viszont az fontos, hogy a gyerekeket megtanítsd rá, hogy hogyan kell bánni egy kutyával, hogy nem szabad durván hozzányúlni, nem nyúzzuk feleslegesen, hagyjuk aludni, enni nyugodtan stb.

2015. júl. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A whippet nem azonos a kis olasz agárral. A whippet úgy 15 centivel magasabb, dupla annyi a súlya és tán kevésbé törékeny. A kis olasz agár lényegesen ritkább.


Whippet lakik a szomszédunkban. Egy az egyben illik rá ez a leírás: [link] Külön kiemelném, hogy:

- "Nagyon érzékeny idegrendszer, ideges vagy erőszakos embernek nem való, mert teljesen ráhangolódik a gazdira." (Ami ugye nem feltétlenül azt jelenti, hogy élénkebb családba nem való.)

- "Nem bírja a magányt." Ha utaztok, neki is mennie kell veletek, vagy oldjátok meg a folyamatos felügyeletét, az nem elég, hogy a szomszéd/rokon napi 2x ránéz, megsétáltatja.


Az állattartáshoz nagyon sok türelem kell. Kutyára és gyerekre pedig pont azt szokták mondani, hogy csak úgy érdemes bevállalni a kettőt, ha az egyik teljesen irányítható. Ha úgy érzed, hogy a fiad hisztije gáz, várd ki, amíg nagyjából leszokik róla. Nem hajt a tatár :)

2015. júl. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jaaa, valamiért azt hittem, mintha úgy olvastam volna, hogy ez a két fajta közt egyenlőségjel van. :-)
2015. júl. 2. 13:25
 4/5 anonim ***** válasza:
kis angol agárnak is nevezik
2015. júl. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem azt kell átgondolnod, hogy a gyerekektől lesz-e ideges a kutya, hanem hogy Te bírni fogod-e :) Mert a kutya azt veszi át ugye, amilyen a gazdi, a falkavezér (jelen esetben Te). Egy jól nevelt kutyus mellett hiába üvöltözik egy csapat gyerek, nyugodt marad, ehhez viszont következetes nevelés szükséges. Ami két kiskölök mellett lehet, hogy nem a legegyszerűbb. Ha viszont úgy érzed, hogy Neked menne, és van még rá időd és energiád, akkor vágj bele, a kutya kárára biztos, hogy nem fog válni, hiszen ha már ilyen "kiképzésben" nő fel, akkor később semmi sem hozhatja majd ki a sodrából. :)

Egyébként ajánlom ezt a videósorozatot, szinte minden fajtáról készítenek leírást, ha a tartásukon gondolkodsz (a családdal való kompatibilitást is boncolgatják). Ez a kis olasz agáré (ami mellesleg tényleg nem ugyanaz, mint a whippet!)

https://www.youtube.com/watch?v=Bvv8-hA9fcQ

2015. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!