Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 8,5 hetes kis yorkim...

Van egy 8,5 hetes kis yorkim es a fulet kotjuk az egyik mar felallt de a masik mindig lekonyul neki royal kajat eszik semmi baja nincsen csak h lekonyul az egyik fule miert van ez?

Figyelt kérdés
2015. júl. 2. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2015. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Nyírd le kicsit a fülén a szőrt, hogy ne húzza le a súlya. Ne hagyd abba a kötözést. Fel fog állni neki. Előfordulhat, hogy csak a fogváltás végére fog stabilan állni.
2015. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Le van vágva neki a szőr !! Ezért nem értem
2015. júl. 2. 12:23
 4/11 A kérdező kommentje:
De az egyik füle semennyire sem áll ha le van véve a kötés áll neki kicsit aztán lekonyul
2015. júl. 2. 12:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előttem szóló, ha nagy a szőr a fülén, az tényleg lehúzza neki, de 8,5 hetesen még előfordul az ilyen náluk. Az én kutyámnak nem kötöztem a fülét (ő is Royal fajtatápot evett), és olyan 3-4 hónapos korára állt fel rendesen neki. 8-9 hetesen még nagyon gyenge a fülük, így idő kell a porcosodáshoz és a fülek megerősödéséhez.
2015. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Hogy kötöd a fülét? hány napig? Ideális esetben 2-3 napig kötve van utána 1 nap pihentetés.

Türelem kell hozzá. Ha valóban fajtatiszta yorki és normális tenyésztőtől van akkor fel fog állni a füle.

Mint írtam fogváltáskor is lekonyulhat mert a fogak növekedése elvonja a kálciumot. A fogváltás olyan 3-6 hónapos kor között szokott lezajlani. A Royal mellé én nem biztos, hogy adnék plusz kálciumot, de kérdezd meg a tenyésztődet (remélhetőleg onnan vetted és nem szaporítótól), hogy ő szokott-e adni vagy sem.

2015. júl. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még sok kalciumot igényel a csontok fejlődése, aztán jön a fogváltás. Van olyan yorki, akinek csak 6-7 hónapos korában áll fel a füle véglegesen. Porcerősítőt azért nem ajánlanék neki, mert a Royal Canin táp megfelelő mennyiségű kalciumot tartalmaz. A kutyák pedig 6-8 hónapos korukig nem tudják szabályozni hogy mennyi kalcium szívódjon fel a belekből, és a túlzott mennyiség kárt tehet a csontozatuk fejlődésében. 6 hónapos kora után, ha még mindig kajla a füle, akkor már kaphat porcerősítőt, de addig türelmesen kell várni és vigyázni a fülére, hogy a kötözésekkor is meg ne törjön benne a porc.
2015. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 13:14

A porcerősítőnek köze nincs a kálciumhoz.

2015. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen tenyésztőtől kaptam és ő mondta hogy kössem neki mert úgy hamarabb feláll de ha az egyik felállt akkor a màsiknak is csak felkéne már most is nem? Még a tenyésztő levágta a szőrt direkt h nekem ne kelljen vele szenvedni de hát akkor majd idővel kiderül
2015. júl. 2. 13:43
 10/11 anonim ***** válasza:

A kalcium porcerősítő hatású, így a legtöbb porcerősítőben jelen van, de a Royal Canin mellé semmilyen étrend kiegészítő nem ajánlott.

Nem feltétlenül, először a legtöbb kutya kajlafülű, az én yorkim is az volt.

2015. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!