Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám a kezeimet...

Mivel tudnám a kezeimet védeni kutyaharapás ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos már nem először fordult elő, hogy megharaptak és ennek napi szintű kockázata elkerülhetetlen.


Mindenképp kézvédelemre van szükségem. Olvastam néhány horgász oldalon vágás és szúrás elleni kesztyűkről, de itt létezik 500 -tól 50 ezer Ft értékben. Ha ezek megoldást kínálnak, akkor nem tudom, hogy milyet érdemes rendelnem.


Közepes nagyságú kutyák közepes-, illetve közepesen gyenge erejű harapásáról van szó.


Köszönöm a válaszokat!



2015. júl. 2. 21:42
 1/9 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Normál, szúrás, vagy vágás elleni védőkesztyű semmit sem ér, ugyanis kétoldalú nyomás éri majd a kezdet, az ellen pedig semmit sem ér.

Kicsit kényelmetlenebb a lánckesztyű és drága is, ott a fémnek van egy minimális védelme a nyomás ellen (a láncszemek összehúzódása révén).

Aztán vannak a jól bélelt kesztyűk, pl. amik a kontakt hő ellen is védenek. De közeped és nagytestű kutyák harapása ellen az sem véd meg.

A trénerek és kiképzők által használt felszereléssel meg nem tudnál mozogni.


Így a válasz: nincs ilyen.


(egyéni védőeszköz kereskedő vagyok, s nem találkoztam a hazai kínálatban erre a célra jó védőkesztyűvel)

2015. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.


Annyit még szerettem volna leírni, hogy a cél számomra egyes egyedül a nyílt seb keletkezésének megakadályozása. Az nem baj, tehát ha érzem, hogy hű ez most kellemetlen volt, a vérzést viszont nem szeretném, mert sok macera van vele és akadályoz a további munkában.


Mégegyszer köszi,

Üdv

2015. júl. 2. 21:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért egy nagyobb kutya állkapcsa simán csontot tud törni akkor is, ha a fogai nem lyukasztják ki a kezedet, és törött kézzel nem dolgozol egy darabig.
2015. júl. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]

Kérdezd meg őket, mit tud a kesztyű?

2015. júl. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
vasvillával
2015. júl. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Azért egy nagyobb kutya állkapcsa simán csontot tud törni akkor is, ha a fogai nem lyukasztják ki a kezedet, és törött kézzel nem dolgozol egy darabig."


Az előbb írtam, hogy csak közepes nagyságú kutyákról van szó és LEGFELJEBB közepes erősségű harapásokról.


Nagy kutya és erős harapás engem tehát NEM érint.


Köszönöm az eddigi válaszokat, megnézem a linket és várnék még továbbiakat. :)

2015. júl. 3. 01:17
 7/9 HUN_Sector ***** válasza:

Esetleg még egy brutális anti-vibrációs kesztyűvel próbálkozhatsz meg. Ott a párnácskák, vagy gumibetétek révén még mindig jobban védve vagy, mint egy bőrkesztyű esetén.

[link]

De nem olcsóak és a nyomóhatás ellen nem nyújtanak védettséget.

[link]

2015. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az elsőnek gondolom igaza van, mert érthet hozzá, de ettől függetlenül szerintem közepes kutyák közepes harapása ellen szerintem jó lehet egy vágásbiztos kesztyű, nem a kés és hasonlók elleni, hanem az, amit láncfűrészhez használnak. Csak azért mondom, mert nekem van egy ilyenem és nekem ránézésre elegendően brutálisnak tűnik ehhez. Szóval nézz meg pár EN381-7-nek megfelelő kesztyűt, ha gondolod.
2015. júl. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Üdv! Utolsó vagyok, mást kerestem, de belefutottam egy oldalba, ahol egészen brutális kesztyűk vannak. Ha van pénzed, akkor itt biztosan találsz megfelelő kesztyűket, én többet is láttam, amiben be mernék vállalni egy kutyaharapást :) A legdrágább hatvanezres talán kicsit túlzás, de a húszezer körüli, teljes felületen körben vágás- és szúrásvédett, kézháton ütésvédett műszaki mentő és szerelőkesztyűk szerintem alkalmasak erre a célra. Árak is vannak.

[link]

(Moderátornak üzenem, hogy lehet, hogy ez reklám, de ilyen kesztyűket nem lehet minden sarkon kapni, segítségnek szánom és semmi közöm a céghez.)

2015. júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!