Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák miért csóválják a...

A kutyák miért csóválják a farkukat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha idegesek jellegzetesen körbe csóválják a farkukat, ha boldokok, akkor ide-oda csóválják a farkukat, ha más kutyával találkoznak akkor is ide-oda, de akkor egy kicsit fölfelé megy a farka, ha idegennel találkoznak, akkor is másképp csóválják a farkukat, változó. Sokmindenre használják a farkukat. A tastbeszédükben sok szerep jut a farkuknak.
2010. márc. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert örülnek. Én úgy tudom, hogy sok magyarázat van rá, de az én kutyám általában akkor szokta amikor meglát vagy beszélek hozzá :D
2010. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutya máshogy van összerakva, mint az ember. Az ember az arcmimikájával és a testbeszédével, a gesztusaival fejezi ki az érzelmeit. A kutya a farkával.

Számtalan érzést fejeznek ki vele: örömet, ismerkedést, dominanciát, idegességet, félelmet (farok behúzása), és még sorolhatnám.

Persze ott vannak még a feromonok, a szőr, a száj (pl. vicsorgás), a hang (morgás, ugatás) és a tekintet is, ahogy az embernél is a beszéd és az önkéntelen jelek (pl. elpirulás, remegés).

2010. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaja! A kutyák kommunikációja eléggé összetett, ennek egy eleme a farokcsóválás.
2010. márc. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

akkor szokták ha örülnek.

az én kutyám ha meglát akkor annyira csóválja a farkát meg annyira "riszálja a hátsófelét" hogy majd elszáll.:D

2010. márc. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!