Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy jött helyre a kutyátok...

Hogy jött helyre a kutyátok füle hematóma műtét (hosszú keresztbe felvágásos) után?

Figyelt kérdés

Lassan két hete volt a műtét a kutya fülén. Több módszer van ahogy ezt műtik, és nekünk valamiért (?) keresztbe felvágták a kutya fülét, amit csak két öltéssel vartak össze, mondván a savós vér tudjon kiszivárogni a kutya füléből. Két hete ott van rajta egy óriási nyilt vágás, és egyáltalán nem látszik gyógyulni, vagy összeforrni. pedig egy jó nevű állatkórházban csinálták a műtétet, de nagyon rosszul néz ki. volt valakinek hasonló? hogyan gyógyult? nem kellene majd ezt jobban összevarrni?


sajnos ebben a melegben hiába kötözik, mert bepállik neki alatta, és nagyon félünk hogy elfertőződik, mert büdös és piros neki. óránként vettem le eddig a kötést, és már vissza se raktuk, mert csak bebüdösödik alatta. óránként betadinozom neki, és borogatom kamilla teával. nagyon megszenvedjük ezt a műtétet. persze orvosi ügyelet nincsen, hogy megkérdezzük mi lenne a legjobb, csak holnap tudom vinni.


ha volt valakinek hasonló, irja le kérem, hogy nekik hogy alakult a vágás helye, mire számithatunk a jövőben ezzel a kellemetlen sebbel?



2015. júl. 5. 13:46
 1/2 anonim válasza:

Szia !

Bár állatorvos asszisztens vagyok nem halottam még ilyenről amit leírtál. Az , hogy nem kötözöd be megértem igazad van , hogy bepállhat sajnos a melegben. Kezelésben tudok csak segíteni. A betadint 10x kell feloldani tehát hígítani kell( síma vízzel) nem szabad töményen rá rakni az is okozhat bőr irritációt. Ne nagyon kamillázd bár igaz a kamillának gyulladásgátló hatása van de a víz tartalma miatt sajnos a varratot és a bőrt puhítja így nincs a sebnek gyógyul i ideje . A patikában vegyetek körömvirág krémet ez amolyan gyulladás csökkentő és segíti a varratot gyógyulni is hasonló hatása van mint a kamillának csak nem puhítja a sebet. Illetve még hatásos seb kezelésre az ezüst-cloridot tartalmazó kenőcs ha a patikusnak mondod , hogy ezüst tartalmú kenőcsöt kérsz sebre akkor adja is mosolyogva az nagyon jó és hatásos :) Remélem segítettem

2015. júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez vmi rettenet ahogy kinez. Megvastagodott a kutya fule mint egy krokodil bor, kemeny,lila es tatong rajta a hatalmas vagas aminek a szele burjanzik, es gennyes. Korbe van sok pici oltes. En nem tudom h ezt igy kellett volna csinalni? Vagy osszecsaptak??? A vagas miatt aggodom a leginkabb.
2015. júl. 6. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!