Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer vagy Bullmasztiff?...

Boxer vagy Bullmasztiff? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ez a két fajta jöhet szóba nálunk. Tapasztalatokat szeretnék boxerről illetve bullmasztiffról. Egyik ismerősöm azt mondta , hogy a boxer nagyon nagyon nyáladzik( ez meg nem is baj)

És hiperaktív rohamok jönnek rá illetve este nem lehet tőle aludni mert ugat / ugrál/ futkározik. (Azzal teljes mértékben tisztában vagyok ,hogy pörgős , életvidám fajta.)

Volt már nagytestű kutyánk, szóval tapasztalt vagyok. Nagy kertünk van így a mozgással nem lenne gond.

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. júl. 7. 23:35
 1/10 rézevőfiamór ***** válasza:
20%

Boxer és szuka!

Egyik fajta se egy einstein, mindkettő hajlamos kissé felülbírálni a parancsokat, de a boxi könnyebben kezelhető.

Az viszont nem jelent kellő mozgatást, hogy kicsapod a kertbe! Foglalkozni kell vele, rendszeresen vinni iskolába és minden este egy nagy séta! (neked is jót tesz)

2015. júl. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért nem minden kutya egyforma, van nyugisabb boxer is. És nem hinném, hogy a bullmasztiff kevésbé nyáladzana.
2015. júl. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem egyáltalán nem arról lenne szó, hogy kicsapom a kertbe azt csak azért írtam , mert nem panelban élünk. Persze a kutyasuli meg alap dolog :)

Egyébként nagyon nagyon sok helyen utána néztem és mindenki a boxert mondja , ajánlja.

2015. júl. 8. 08:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát nagyon egyszerű a döntés: ha akarsz sportolni a kutyával, boxer, ha nem, bullmasztiff. Bővebben: ha szereted a hebrencs, örök gyerek, már-már ideigesítően pörgős kutyákat, akikkel lehet aktívan kutyázni, és jó a humorod, akkor boxer, ha meg nem is akarsz ilyenekkel foglalkozni, csak libegni sétán meg esetleg egy-két jópofa dologra megtanítani, akkor bullmasztiff.

Ha meg a kutya mozgatását kizárólag a kertre korlátoznátok, akkor egyáltalán ne tarts kutyát. A kutya nem hörcsög, nem fog magától föl-le rohangálni, hogy kielégítse a mozgásigényét; minden nap ki kell vinni sétálni, bandázni, játszani, akkor fogja jól érezni magát. A kert halálosan unalmas neki az első két hét után, és ha még a lakásba se engeditek be, csak kert és viszlát, garantáltak a viselkedési problémák, különösen a boxer esetében, de egy bullmasztiff se lesz így boldog. Gondoljátok át ezt kicsit alaposabban, meg ismerjétek meg a fajtákat, mielőtt két ilyen különbözőre hiszitek azt, hogy majd jó lesz.

2015. júl. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm !

Teljes mértékben tisztában vagyok azzal , hogy sétáltatni illetve programokra kell vinni a kutyát, mint írtam nem vagyunk kezdők ilyen téren. Csak szimplán tapasztalatokra vagyok kíváncsi kutya fajtákat tekintve.

2015. júl. 8. 12:24
 6/10 rézevőfiamór ***** válasza:
64%

Alapból, a bullmasztiff egy aranyos jó kutya, de háromszor akkora mint a boxi. Ha messzebbre viszed, a teljes hátsó ülést lefoglalja a kocsiban. És bár nem _ANNYIRA_ hebrencss mint a boxi, de azért gondold át mit jelent megtartani 80 kiló felizgult színizmot! (nekem mindkettő volt)

A boxi a világ bohóca ugyanakkor éles helyzetben azonnal átvált csáknorriszba és elrendezi a dolgokat. Hasonló a masztiff is, de közel se annyira pörgős. Viszont sokkal nehezebb lebeszélni pl egy macskáról.

2015. júl. 10. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Hú ha, jó sok baromságot írnak itt össze erős túlzásokkal. Lássuk csak. Kérdező először is, aki neked azt mondta, hogy a boxer rettentő nyálas, meg éjjel szaladgál és ugat, hát nem tudom, honnan az info, de vagy baromságokat beszél, vagy volt egy idegbeteg boxere. Volt és van is boxerem. Namost ha egy boxer nagyon nyáladzik, akkor vagy nagyon melege van, vagy rosszul állnak a fogai. Ez utóbbit akkor tudod jó eséllyel kikerülni, ha tenyésztőtől veszel kutyát, és akkor olyan lesz az állkapcsa, hogy normálisan zár és nem fog folyni a nyála. Utolsó pedig erős túlzásokba esett azzal, hogy a bullmasztiff 3x akkora, meg 80 kiló. Ez egyszerűen HÜLYESÉG. a BOXER kanom még kölyök, de már most akkora, mint a futtatón egy Bullmasztiff szuka. Ja, a Bullmasztiff szuka 40-50 kiló, a kan pedig 50-60. Nem pedig 80!!! Ja és mivel az én boxerem kan, meglesz a 40 kiló ezzel a magassággal, és máris akkora, mint egy szuka bullmasztiff. Tehát a méreten ne sokat gondolkodj.

Tény, hogy pörgősebb a boxer, de egyáltalán nem pörög ész nélkül, pláne éjjel, és az enyém még soha nem ugatott. Ja persze, lehet, hogy azért ugatott az a boxer, mert valaki motoszkált a portája körül és járt-kelt közben. Dehát könyörgöm ez valahol normális, nem? Kérdezz nyugodtan konkrét dolgot, szívesen válaszolok.

2015. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolso!

Hu köszönöm szépen a segítséget!:)

Igen szerintem is enyhe túlzás a 80kg a bullmasztiffra...

Ha még valamiben elakadok szerintem majd írok privátban.

2015. júl. 10. 17:53
 9/10 anonim ***** válasza:
OKÉ!!!!
2015. júl. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 rézevőfiamór ***** válasza:

Megjött az orákulum, innentől én befogom a pofámat. (igaz, én 50 éve kutyázom, ebből volt tán 10 amikor pont boxerem nem volt, de nyilván én vagyok a hülye és te a pozitron emissziós tomográf.)

Ami a bullmasztiff súlyát illeti, a 80 kg nyilván enyhe túlzás, amíg ki nem viszed sétálni és meg nem lát egy macskát. Mert akkor kétmázsásnak fogod érezni.

Mélyen tisztelt Orákulum, ami a te 50-60 kilós boxereidet illeti, nekem az első boxim volt 41 kg (versenykondiban) és kiállításra nem is volt érdemes vinnem, mert "túlnőtt". Szinák kutya volt.

A tieid is nagyon szép rottweilerek lehetnek.


(ne válaszolj, ne ereszkedj le csekélységemhez, mert tekintélyed súlya agyonnyom)

2015. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!