Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff tartók! Tapasztal...

Bullmasztiff tartók! Tapasztalatok, vélemények a kutyáról?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos már nincs bullmasztiffom, de egy bullmasztiffal nőttem fel. Megfelelő kezekben egy bújós mackó, de tapasztalatlan, következetlen gazdinál fegyvernek is minősülhet.


Ha ki van fárasztva, meg van az energia levezetése, és kutyához méltó életet élhet egy következetes vezetővel a falka élén, akkor egy lomha, puszis öleb.


Ülhettem a hátán, húzhattam a farkát, cibálhattam a pofáját, mindent elviselt tőlem, és még sétáltatni is tudtam, pedig gyerek voltam, és könnyebb nála.

2010. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kutyákkal jól kijön? Nem domináns beállítottságú?
2010. nov. 1. 20:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Alapjában véve nem! Én még nem hallottam agresszív Bullmasztiffról! Nyugodtan tarthatók más kutyákkal is. Nekem kistestű kutyám van és mikor fölmerült egy másik kutya kérdése, egyből ez a fajta jutott eszembe. Apu egyből kettőt is akarna :))
2010. nov. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azért ismerek olyat, aki elég domináns, de a gazdi konkrétan oktató, nagyon kézben is tartja. Tehát nem balhézik más kutyákkal, de olyan jelzéseket ad, amiből egyértelműen látszik, hogy nagyon domináns. Valószínűleg egy másik gazdinál balhézna is.


A miénk az egész élete alatt egyszer balhézott, amikor egy shar pei beugatott neki. Sajnos annak műtét lett a vége (természetesen kifizettük), és kissé hiányos füllel élt a sharp a továbbiakban.


Az még fontos, hogy nagyon sok öröklődő betegségük van (Harder mirigy, diszplázia, szívproblémák, légzőszervi problémák) ezért mindenképpen nagyon jó tenyésztőtől kell venni, ha hosszú életű, egészséges kutyát akartok.

2010. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan fajta,akinek ne lenne valamilyen fajtabetegsége. Nagyobb kutyák köztudottan hajlamosak a dp-ra is stb.
2010. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!