Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert ilyen drágák a francia...

Miert ilyen drágák a francia bulldogok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk egy kis francia bulldogot, de egyszerűen túl drága. Értem hogy fontos hogy megbízható, egészséges szülőktől származzon a kicsi.. De túl drágának találjuk.. Külföldön is ilyen árban vannak? 75ezertol felfele?
2015. júl. 10. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem 75 ezertől, hanem inkább 150 ezertől felfelé kezdődik az áruk.

Azért ilyen drágák, mert viszonylag nehezebb a tenyésztésük, és magasak az állatorvosi költségeik. Pl. legtöbbször császármetszéssel ellenek. Ez jelenik meg a kölykök árában.

Beteges fajta, ezért érdemes kiemelten figyelni a minőségre egészségügyi téren. Ezt pedig meg kell fizetni.

2015. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Cica, ha túl drága neked a fjtatiszta kutya, akkor keveréket kell örökbefogadni menhelyről. Autót sem úgy veszel, hogy de hát neked a Ferrari tetszik, micsoda görénység, hogy drága, és igenis legyen olcsó, hanem akkor azt mondod, hogy Suzukira van pénzem, Suzukit veszek. Bár azt azért jobb ha tudod, hogy a kutyatartásban soha nem a kutyavásárlás a drága, hanem ami utána jön. És minél olcsóbban veszed a kutyát, annál valószínűbb, hogy több pénzt fogsz rá otthagyni állatorvosnál meg kutyasuliban, mert szükség lesz rá.

A 75 amúgy még olcsó is, ha rendes tenyésztők adják ennyiért, nem tudom, mi bajod... :)

2015. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Kevés kisutya születik egy alomban és nagyon nehéz a tenyésztésük. Sokszor még a megtermékenyítés se megy természetesen. Nehéz megfelelő párosítást összehozni viszonylag egészséges szülőkkel. A 75 ezer irreálisan alacsony ár, nem hiszem, hogy 150 alatt kapsz.
2015. júl. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Külföldön olyan 1500-3000 euro egy normális kölyök szinte bármilyen fajtában szóval a 150 000 az nem drága.
2015. júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen világos a dolog. Csak meglepett minket hogy ilyen magas az áruk..
2015. júl. 10. 15:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért olyan drága, mert sok vele a baj. Nyilván üzleti érdekek szerepet játszottak a kitenyésztésében. Ha ilyened lesz garantáltan fel kell keresned hamarosan állatorvosodat, gyógyszerészedet, vastag bukszával, mert másképp nem sokáig örülhetsz a kis jószágnak.
2015. júl. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Ne vegyel szaporitotol! Nem egeszsegesek, ideggyengek! Szuleiket kb. malac olban tarjak, semmifele oltast nem kapnak, csak a hasznot latjak benne.

Szinte minden fajtanak van fajtamentoje, gyonyoru kutyaik vannak!

Kiskutyakkal egyebkent is sok a problema, fogzas miatti harapdalasok, szobatisztasag, oltasok stb.

Fogadj orokbe! Meghalaljak!!

2015. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Nyílván meglepi az embert, ha korábban nem foglalkozott ezzel a kérdéssel. Engem is meglepett 8 éve amikor kutyát készültem venni, hogy az általam tippelt 20-30 ezer helyett 150 ezer, de utánanéztem és beláttam, hogy jogos. Gyűjtögetni kell rá és előbb-utóbb összejön az ára. Végül a benzinköltséget és az alapfelszerelést valóban megúsztuk 30-ból. :D
2015. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
150-200 000 Ft.
2015. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudod, ha újra képesek lennének a fr. bullik természetesen szaporodni, elleni, már nem is kellene annyira drágán adni. Csak, ugye, a mai küllem....
2015. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!