Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hete vásároltam egy 10...

6 hete vásároltam egy 10 hetes angol bulldog kiskutyát, születési rendellenességet állapítottak meg nála, meg operálták, a szaporító nem ismeri el a felelősségét. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Légcsőszűkülete van,+a jobb könyöknél az egyik csont megállt a növekedésben, ezt pótolták protézissel.A szaporító rutinos volt, Bp-ről úton voltunk vidékre, amikor közölte hogy gondja van a munkahelyén, otthon nincs módunk a szülőket megtekinteni, a kutyust a feleség munkahelyére szállítja, onnan elvihetjük. Eltitkolták azt is, hogy már köldöksérvvel műtötték a kutyust, a helyszínen vettük észre, de beleszerettünk és kifizettük.A szívünk szakad meg ahogy tehetetlenül mozog 3 lábon, amennyire lehet óvjuk mindentől,hiszen ő is családtag. Későbbiekben újabb műtéteket kell elszenvednie a kiskutyának, az eladó pedig lelkiismeretlenül nem törődik ezzel, és nem is ismeri el a felelősségét.Azt mondta ha feljelentem, van "ismerőse"a kórházban, majd olyan szakvéleményt adnak ami őt védi!Ha valaki tud tanácsot adni, örülnék. Nagyon fájdalmas időszakon mentem az utóbbi időben keresztül, 11,5 éves korában május 1-én meghalt az előző angol bulldog kutyusom, ezzel a kicsikével szerettem volna hiányát pótolni. Törzskönyv nélkül 120.e.Ft volt az ára.A műtét,röntgen,gyógyszer 110.600,-Ft és a kezelések,varratszedés,kötözés,stb.továbbá a későbbiekben újabb műtétek várhatóak. Bíróságra menjek?

#A szaporító #nem ismeri el a felelősségét
2015. júl. 11. 13:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem csalásért feljelentheted.Nyilván nem ez az első esete.Esetleg az állatvédőrségnél érdeklődhetsz a jogi lehetőségekről.
2015. júl. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
feljelentést tehetsz a NÉBIH-nél, nyilván le tudja tagadni, hogy tőle van, akkor lehet kérni egy DNS vizsgálatot.
2015. júl. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

A szaporítóval kapcsolatos tudnivalókat már elmondták mások előttem. Sikerült anyagilag támogatnod egy olyan "embert" aki valószínűleg egy szűk ketrecben tartja a kutyáit, a nőstényeket szó szerint halálra szaporítja (esélyes hogy ezért nem nézhetted meg az anyát, és ezért nem láthattad hogy hogyan tartják őket) és a most kapott pénznek hála nem fog leállni.


Ami a kérdésed illeti: nem hiszem, hogy bíróságra tudsz menni ezzel az üggyel, de azért kérdezz meg egy ügyvédet. Mindenesetre érdemes a rendőrségen érdeklődni milyen lehetőségeid vannak ebben az esetben. Nem kizárt, hogy már ismerik őket.


Nem tudod, hogy hol lakhatnak? Állatvédőket érdemes lenne odaküldeni, az Állatvédőrség nagyon "szereti az ilyen embereket, el tudják intézni, hogy a kutyák el tudjanak kerülni onnan. A jogi kérdésben is lehet tudnak neked segíteni.


Kérdés: csippelve kaptátok? Oltási papírokkal? Sehol sem szerepel a nevük?


Másik: említed, hogy fenyegetőzött a kórházi ismerőssel, nem hiszem el hogy minden kórházban van ismerőse az országban, vigyétek egy jóval messzebb lévő helyre, ne hagyjátok megfélemlíteni magatokat.

2015. júl. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

12! Az Élelmiszer biztonsági hivatalnak mi köze van ehhez? Ott hiába tenne bejelentést. No meg a DNS. Gondolod , hogy nem tüntetné el azonnal azt a kutyát? Neki azzal csak "egyel kevesebb". Majd szerez másikat.


Sajnos ilyenek a szaporítók.


Kérdező. Válaszolnál a kérdéseinkre? Hogy hogyan történt az adás-vétel? Van-e valami papírod?

2015. júl. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
a kutya ugyanugy a NÉBIH-hez tartozik, és simán lehet bejelentést is tenni.
2015. júl. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Sajnos pórul jártál.


Ha valamivel igazolni tudod, hogy tőle vetted a kutyát, feljelentheted.

2015. júl. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Megdöbbentem az emberek szavain! Legtöbb ember rosszindulatú, és örül a másik bajának. Látjátok: ezért tisztelem a kutyákat és tartom becsben, mert ők különbek az embernél! Csak hogy tudjátok ez a kiskutya jobb életet fog élni mint néhányan közületek. Az előző kutyám 11,5 évig élt angol bulldog volt szintén, akit eldobtak. Egy kutyakiképzőtől vettem 40.e.Ft-ért, állítólag oda vitték hozzá, ütötték, verték. Amikor megláttam fél méteres láncra verve rögtön igen mondtam a vételre. Több mint 1 évembe került hogy megnyugodjon, és ne remegjen, de igazából soha nem heverte ki a kicsi korában elszenvedett kínokat. Rengeteg szeretetet adtam és kaptam tőle. Nagyon jó kutya volt, és igen, bebizonyította az ellenkezőjét amit mondtak róla, hogy nem lesz házőrző, soha nem fog ugatni, stb. Soha nem felejtem el, tisztességben eltemettem kertemben. Naponta leülök sírja mellé, a labdáját simogatom, a virágait gondozom. Vannak emberek akik ember családtagjaikat sem látogatják még életükben sem, nemhogy a sírnál.Ne gúnyolódjatok, mert semmit nem tudtok rólam. A kiskutyát nem pótlásnak vettem, hanem azért, mert szükségem van rá,ilyen a természetem, akkor vagyok boldog, ha ránézek. Azért vettem, hogy kényeztessem, szeretgessem, törődhessek vele. Gúnyolódásotok ellenére sem bántam meg a vételt, nagyon szép kiskutyát vettem, a betegségéből pedig ki fogom gyógyíttatni. Valóban becsaptak, de az élet olyan, hogy vissza fogja kapni az eladó majd más formában más embertől, és ugyan olyan bánata lesz, mint most nekem van. Egyébként beszéltem ügyvéddel, van mit keresnem a Bíróságon, csupán meg kell vizsgálni, hogy van-e vagyona az illetőnek, a többit az ügyvéd elintézi. Szerinte nyert ügyem van, csak legyen a nevén valami érték amit le lehet foglalni.
2015. júl. 13. 14:52
 18/25 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam.


Ha az ügyvéd szerint is nyert ügyed van, akkor hajrá! Az ilyen gerinctelen, szemét embereket jól meg kell fingatni.


A kutyushoz meg sok boldogságot! :)

Szerencse, hogy hozzád került, aki nem sajnálja rá a pénzt és időt, más már lehet, hogy rég lepasszolta volna amikor kiderültek a betegségei.

2015. júl. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kívánok neked semmi rosszat (eddig sem kívántam), a kutyus pedig remélem, hogy talpra áll és sokáig élvezhetitek egymás társaságát.


Én csak azt remélem, hogy tanultál ebből az esetből és többet nem adsz pénzt ilyen embernek.

2015. júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Le a kalapal előtted ,ïgy az utolsó beírásodat nézve,de sajnos a világ így elfajult,az a "trendi" ,ha lop-csal-hazudik az ember vagyis "okosba"(hányok ettől a szótól) megoldja a dolgokat. Kevés már a gerinces ember még a tenyésztők között is,nemhogy a szélhámos kutyagyárosok között.
2015. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!