Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Porcijó Floki táp. Vélemények?...

Porcijó Floki táp. Vélemények? Tényleg 16% a hústartalom?

Figyelt kérdés

Erről van szó : [link]


Nos hát falun lakunk és szokott hetente jönni egy takarmányos autó, kíváncsiságból kimentem megkérdezni milyen kutyatápuk van. Csak ez a fajta volt, 10kiló 2200ft. Kérdeztem mennyi a hústartalma és azt mondta az eladó hogy 16. Viszont sem a zacskóján, sem a neten nem találok erről semmit. Ez lehetséges? Vélemények?


2015. júl. 12. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Összetevők listáját betennéd?
2015. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként ár alapján kizártnak tartom.
2015. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen árral nem lehet valami jó minőség....

De a 16 % reális lehet. Amellett még van 84 % "más" is.


Én Brit Premiumot veszek a kutyámnak, 580 Ft/kg, és az 41 % csirkehúst tartalmaz.

2015. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Gabonafélék, hús és állati származékok, olajok és zsirok, ásványi anyagok, előkeverék, tartósítószer és adalékanyagok.


Szárazanyag 90%, nyersfehérje 20%, nyerszsír 11,50%, nyersrost 1,75%, nyershamu 7,30%,

2015. júl. 12. 13:49
 5/5 anonim ***** válasza:

A hús nedvességtartalma cca 70-80%, tehát értékes anyag a 16% 30%-ában van csak, azaz összességében az összetevők 5%-a !!! 95 % gabona és egyéb-ki tudja mi. Én nem etetnék vele.


Ugyanezt gondolja át az is, aki Brittel etet. A 40%-ból vonja le a vizet és kiderül, hogy a táp 12%-a hasznos a kutyának, ergo

Olyan tápot kell keresni, ahol a hústartalom dehidratált (azaz vízmentes)vagy húsliszt formában van jelen. Ha ezek ellenére is első helyen szerepel a hús, akkor az az igazán jó minőségű táp.

2015. júl. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!