Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is kell megnézni hogy...

Hogy is kell megnézni hogy bolhás-e az állat? Hideg vagy meleg vízzel?

Figyelt kérdés
Arra emlékszem, hogy egy fehér kéztörlő felett meg kell vakargatni a kutya derekát, úgy hogy ami le akar hullani az arra hulljon, aztán ...hideg vagy meleg vizet kell ráengedni hogy a bolhaürülék piros legyen?
2015. júl. 13. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Van rajta valami világosabb rész? Ott túrj bele a szőrébe, és nézd meg, mozognak-e benne élősködők.
2015. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gerinc vonalon- farok tövénél ha tele van pici apró fekete pontokkal akkor az bolhaszar lehet.Vagy fektesd úgy,hogy a hasa fent legyen aztán figyelgesd. Vagy még ami hatásos,hogy sima vízzel el kezded locsolni hátulról előre a kutyát,ha bolhás akkor a fejére mennek.Vagy ugyan ez,de jobb ha a kutya egész testét ellepi a víz és csak a feje látszik ki.


Vagy pedig ha ez a gyanúd vegyél Neostomosan oldatot és fürdesd meg benne,ártani nem árt ha meg volt benne akkor azt a vízben látni fogod meghalva :D

2015. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sűrű fésűt húzz végig a bundáján. A fogak között fennakadnak a bolhák, ha vannak.
2015. júl. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A bolhaürülék bármilyen vízzel piros lesz.
2015. júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hozzank kerult ket napra egy eleg erosen bolhas kutya, attol tartottam h a kutyam is elkapta (kb fel orat lehettek egyutt). Megfurdettuk (a bolhast ketszer, az enyemet egyszer) most neztem a kutyamat papirral es melegvizzel hogy van e bolhakaki de nem volt (lehet furdeskor kijott). Tegnap befujtuk az egesz hazat Neostomosannal, par nap mulva megismeteljuk. (kozbe a kis bolhasnak lett uj gazdija, ugyhogy mar nincs itt.) Az agyat nem nagyon mertem befujni. Viszont engem szeretnek a bolhak. Ha bolhas kutyaval erintkezek akkor estere biztos talalok magamon 2-3 bolhacsipest. Tegnap talaltam magamon 3 csipest. Remelem a hajamba nem koltoztek be, aggodom ez miatt is. Lehet hogy csak behalucinalom de mar a gondolattol is azt erzem hogy maszkal valami a hajamban. Gondoltam befujom a hajamat is Neostomosannal (ha nincs is bolham, azert a lelkemet megnyugtassam alapon) de nem nem igazan merem, ugyanis allergias vagyok (pl hennára, hajfestekekre) es nem merek kiserletezni vele
2015. júl. 13. 15:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Emberi hajba nem költözik bolha. Az ágyadat is nyugodtan kezelheted Neostomosannal. A padlót is érdemes vele felmosni. Majd hetente ismételni.
2015. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!