Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Körulbelul 4 hónapja hoztunk...

Körulbelul 4 hónapja hoztunk el a menhelyről egy ( most ) 7 hónapos Labrador Beegle rövid szőru kutyát. Már 4 hónapja hoztuk el, és csak annyit tud hogy "Ul". Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérlek szépen rendes és hasznos válaszokat kérek!Nem szeretném, hogy a kutyánk neveletlen legyen.
2015. júl. 13. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a hiba benned van. Nem tudod megfelelően tanítani a kutyát.
2015. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 HUN_Sector ***** válasza:

7 hónapos. Még pici gyerek.


Az én blökim kb. 1,5 évesen jutott el odáig, hogy a "gyere ide", az "ül", a "pacsi" és a "fekszik" szavakat megtanulta. Persze jutalomfalattal és több órás gyakorlással az akkori párom tudta rávezetni. Én úgy tűnik nem voltam hozzá elég karizmatikus.


A kutyusok is szeretik a hasukat, így csodás dolgokat lehet elérni egy kis kajával :)

2015. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az én kutyám meg 4 hónaposan már a 10. trükkjét tanulta, pedig egy igen makacs fajta...minden nap gyakoroljatok vele, és úgy, hogy neki is megérje a dolog, kössétek le az agyát... pl jutalomfalat nem árt...

Ha szeretnél bővebb segítséget, írj privit, és küldök egy linket, saját oldal, és a trükkök, meg feladatok megtanításának a menetét írom le rajta.

2015. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha egyedül nem tudod nevelni és tanítani, vidd kutyaiskolába :)
2015. júl. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Olvass utána, hogy mit hogyan érdemes tanítani a kutyának.


Pl. ha falattal megvezeted és úgy tanítod feküdni, akkor esélyes, hogy nem is vágja le a kutya, hogy azért kapta a falatot mert lefeküdt, mert teljesen a falatra koncentrál.

Enyémnél is az vált be, ha GONDOLKOZNIA kellett a kutyának, hogy mit várok tőle. Először megmutattam neki a falatot aztán szépen megvártam, hogy megunja az ácsorgást és lefeküdjön. Második alkalom után már tudta :)


Rá kell jönnöd, mi motiválja legjobban a kutyádat (kaja, játék) és hogy mi a helyes hozzáállás. Mindig rövid szakaszokban kell a fiatal kutyát tanítani, pl. naponta 5x3 perc gyakorlás sokkal hatásosabb, mintha 15 percig folyamatosan erőltetnéd.

2015. júl. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az előző válaszoló jól mondta, tényleg meg kell találnod a kutyád motiválhatóságát. Van 3 kutyám és az egyik 4 hónapos, tudja a: fekszik, ül, pacsit, marad, gyere ide, hopp parancsokat. Már eleve úgy hoztuk el a menhelyről, hogy "egy hiperszuper aktív, mégis imádja, tiszteli és az első pillanattól fogva elfogadja a gazdit falkavezérnek" kölyökkutya volt, roppant szomorú sorsa van, pedig még nagyon fiatal. Éheztesd ki, és akkor mehet is a dolog. Küldjek neked videót, hogy szoktam tanítani neki az alap parancsokat?
2015. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért éheztetni nem kell.
2015. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, ne egész nap éheztesd, kb 3 órát és utána osztogasd a falatokat.
2015. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. júl. 15. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!