Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyák harapnak a...

Melyik kutyák harapnak a legnagyobbat?

Figyelt kérdés

Mondjuk a 3 legjobb fajta. Jól fejlett, kanokra kérdezem.

Illetve mennyire egyedfüggő (a jól fejlett alatt nagyfejű, izmos kutyákat értettem)?



2015. júl. 17. 11:36
 1/4 A kérdező kommentje:
A pitbullon kívül (nem akarom, hogy bárki azt írja, akkor sem, ha szerinte az harap a legnagyobbat).
2015. júl. 17. 11:38
 2/4 anonim ***** válasza:

A német juhászkutyát szokták mondani, hogy neki van a legerősebb harapása, de én inkább a keleti típusú pásztorkutyákra voksolnék. Kangal, közép-ázsiai.

A testméretükhöz képest iszonyú erős harapása van a terriereknek és tacskóknak is.


Amúgy szerintem az is számít, hogy hogyan harap az illető. Pl. egy KÁJ a legritkább esetben csüng rá az áldozatára, inkább beletép, elugrik, megint beletép. Medve ellen nem kifizetődő harcmodor a szép, szabályos, fix fogás.

De a terrierek vagy a bulldogok úgy rá tudnak fogni a zsákmányra, hogy szinte előbb törik el az állkapcsuk, mint hogy önként elengedjék. Ez inkább a harci- és kotorékkutyákra jellemző.


Természetesen egyedfüggő is, nyilván kell hozzá egy jó, ép fogazat, megfelelő tanítás, vagy legalábbis szoktatás, edzés, és általános jó izomzat.

2015. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a Rottweileré a legerősebb harapás.
2015. júl. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, a pásztorkutyáknak biztos nagyon erős. De pl. a masztiffoknak is. A pitbullnak csak a méretéhez képest. Bár ez is nagy szó.
2015. júl. 17. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!