Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tapon elo kutyak mindig...

A tapon elo kutyak mindig egeszsegessebbek es tovabb elnek, mint a hazi kosztos kutyak?

Figyelt kérdés
2015. júl. 18. 06:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Első kutyám (mindegyik collie) "házi koszton" volt, ami jobbára azt jelentette, hogy főztünk neki husit, rizst vagy tésztát, zöldséget, néha kapott maradékot vagy tápot is. 12 éves koráig egészséges volt, 14,5 évig élt. A második kutyám tápos volt, különböző minőségű tápokat próbáltunk ki nála a Royal Canintól az Orijenig, hogy az alsó és fölső végletet említsem. 7 évesen kijött rajta egy gyógyíthatatlan autoimmun betegség. A harmadik szintén táposan kezdte, két éves még nem volt, amikor szintén kijött rajta egy autoimmun jellegű nem gyógyítható bőrbetegség, vele azóta átálltunk BARF etetésre, a negyediket rögtön átállítottuk BARFra, amint hozzánk került, ő most egy éves, eddig jól van.

Ezek után az én válaszom a kérdésedre határozottan nem, de aki azt írta, függ attól is, mi a táp (nem mindegy hogy Tescós kutyakaja vagy Platinum) és mi a házikoszt (moslék vagy neki főzött kaja), annak nagyon igaza volt.

2015. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Na,akkor csak nem jo a csak tapot egyen,es csak tapot egyen a kutya.Hosszu tavon csak nem jo...?
2015. júl. 18. 17:55
 13/20 anonim ***** válasza:

A kutyáknál is fontos a változatos étrend, persze csak mértékkel. Simán csak száraz táppal etetni nem túl célravezető.

Nekem 1 éves cane corsom van és főtt húst (legtöbbször csirkenyakat, farhátat) eszik + kiegészítésként minőségi száraz eledelt. Néha kap tojást, túrót, zöldséget, gyümölcsöt is. Egészséges, fényes a bundája, szépen fejlődik és a széklete mennyisége és állaga is megfelelő, tehát az emésztésével sincs gond.

A kutya a farkassal ellentétben sokkal inkább mindenevő lett, mintsem kizárólag ragadozó. Persze ideális esetben így is a húsnak kell a táplálékuk többségét alkotnia. Az etetésnél arra kell figyelni náluk, hogy egyik étrendről a másikra mindig csak fokozatosan szabad átállítani őket, mivel kell egy kis idő, amíg az új étrend lebontásához szükséges emésztőenzimek elkezdenek termelődni náluk.

Az, hogy meddig élnek csak részben függ a fogyasztott táplálékon, részben pedig a szerencsén múlik. (Például a megfelelően táplált kutyánál idősebb korában a csontritkulás, ízületi gondok, stb. megjelenésének az esélye jóval kisebb, mint egy helytelenül táplált kutya esetében, de attól még ugyanúgy előfordulhat.)

2015. júl. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

ma 17:55

Szerintem ez sem teljesen igaz. Van bőven kutya, amelyik tápon kívül mást nem kap. És nem lesz beteg.

Még a húsos, nyers etetők között is van különbség. A BARF és a PREY módszerrel etetésben is van jókora különbség.

2015. júl. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
13/14 milyen tappal eteted,azon belul,hogy minosegi?
2015. júl. 19. 11:31
 16/20 anonim ***** válasza:
Én Royal Canin Giant száraz eledelt adok neki. Rengeteg táp összetételét vizsgáltam, mielőtt döntöttem, de ez volt az, amelyik az összes kitételemnek megfelelt. Nekem fontos volt, hogy ízületvédő, csonterősítő és vitamin is megfelelő mennyiségben legyen a tápban, így nem kell semmilyen más étrend kiegészítőt adnom neki. Árban pedig szerintem még így is jobban jövök ki, mintha havonta vennem kellene a különféle kiegészítőket.
2015. júl. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ja, tápos kutya is élhet. Ez kb olyan hogy élhetsz te chipsen meg mekis kaján életed végéig, mégis életben leszel.
2015. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A kutya, ha olyan táplálékot kap napi szinten, ami az életkorának és méretének megfelelő mennyiségű tápanyagokat tartalmazza, akkor mindegy, hogy házi kosztot vagy kutyatápot eszik. Tény, hogy megfelelő kutyatáppal(Royal Canin, Pro Plan, Eukanuba) könnyebb a kutya napi tápanyagigényét fedezni, emellett még pluszban további jótékony hatású tápanyagot tartalmazhatnak. Mostanában elterjedt tévhit, hogy a kutyatápok ártanak a kutyáknak, ami egyáltalán nem igaz, sőt ellenkezőleg, inkább a hasznukra válnak és segítenek abban, hogy egészségesek maradjanak. Pl.: ha káros lenne, akkor nem lenne ilyen nagy a kereslet irántuk és arról már mindenki tudna, mert a rossz hír gyorsan terjed.

Személy szerint én egyik etetési módszer ellen sem vagyok, mert tudatosan bármelyik módszerrel lehet egészséges és hosszú, boldog életű kutyát nevelni.

2015. júl. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Tudna nekem valaki linkelni olyan tudományos cikket, kutatást, bármit ami igazolná hogy a tápok mennyire kedvezőek egy kutyának? Tápgyártók által végzett kutatások nem érdekelnek. Szívesen áttanulmányoznám a dolgot ha van rá lehetőség.


Mellesleg, a hulladék gyorskajákra is rettentő nagy a kereslet, mégis káros és egészségtelen (ettől függetlenül én is eszem).

2015. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2015. júl. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!