Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól számít habzsolásnak...

Mikortól számít habzsolásnak a kajálás?

Figyelt kérdés
1,5hónapja mentett kutyusról van szó, még elég fiatalka, 1év körüli. Nagyon gyorsan megeszi a kajáját. Szerencsére nem félti, nem morog és hasonlóak, csak gyors és alapos. Nem mértem még le, de szerintem egy pár perc alatt megeszi a kajáját, csak 1* kap enni. Érdemes lenne beruházni ilyen habzsolás elleni tálba? Amúgy fent a lakásba, mikor tanítgatom, akkor nagyon ráfókuszál a kajára, ott előjön ez az őrület, hogy KAJAAAAA! Így nem is tudom, hogy pontosan érti e, hogy mit is várok el tőle ilyenkor. Ez lehet jele a habzsolásnak?
2015. júl. 18. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lenne, ha két részre osztva kapná a tápot (reggel séta után, este séta után), nem terhelné meg annyira a gyomrát. Pláne ha gyorsan eszik.

Amúgy az enyém is zabagép, szóval elég nehéz motiválni, ha tanítani akarom, mert annyira az ételre fókuszál, hogy kiadok egy parancsot, és ő még hármat megcsinál mellé :D

2015. júl. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért vedd tekintetbe, hogy esetleg sokat nélkülözött, másrészt, hogy ez a kutyák, mint ragadozó falkaállatok alapvető sajátossága.
2015. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha közben szinte hörög, fuldokol, esetleg utána kihányja egy részét.
2015. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor habzsol a kutya, ha rágás nélkül, gyorsan csak nyeli a táplálékot. Gyakran előfordul, hogy utána vissza is öklendezi. 2 éves koráig még jobb két részre osztani a kajáját és úgy etetni.

Az, hogy tanításkor nagyon leköti a kaja, az annyit jelent, hogy meg van mi motiválja a legjobban. Amíg nem nyugszik meg és nem csinálja azt amit kérsz tőle, mondjuk ül, addig ne add oda neki a kaját. (Persze segíts neki rájönni, hogy mit szeretnél tőle.) Utána, ha leült, akkor gyorsan add oda, mielőtt még valami mást kezdene el csinálni. Idővel biztosan megtanul majd mindent.

2015. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mentett kutyusnál érdemes két részre osztani a napi kaja adagját, és mindig ugyanabban az időben odaadni neki. Így megszokja, hogy mikor várhatja a kaját és abban az időben biztos, hogy meg is kapja, vagyis nem kell félnie attól, hogy akár egy napot is éheznie kellene.
2015. júl. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy akkor megpróbáljuk a két részben etetést. Csak akkor a másik utyának is adjam két részletben?

Nem hörög kajálás után, meg nincs hányás, semmi ilyesmi, csak nagyon hamar végez vele. Hogy megrágja e.. hmm.. majd meghallgatom, így nem rémlik a dolog, de hát csak megrágja a tápot. Gondolom.

A kajás motiváció csak fönt a lakásban félig jó, mert ugye bepörög. Én is úgy gondoltam, de jó, de egyszerű, így könnyen motiválható. Azonban lent abszolút nem érdekli a kaja, olyannyira, hogy ilyen szaftos husi, kolbász, virsli darabok se keltik fel az érdeklődését. Persze, mert lent sok az inger, és hasonlóak - mondhatnátok-, de lent labda van, ott az a király. Csak azzal még nem jöttem rá, hogy egyes dolgokat, hogyan tudnék megtanítani neki. PL: lábhoz, láb mellett... Mondjuk sok mindent így tanultunk, pl: ül, marad, meg még a gyere idét is. Csak, hogyha labda van, akkor azt várja, hogy eldobjam, s így nehéz ez a lábhoz dolog... Valami ötlet ezzel kapcsolatban, hogy hogyan lehetne?

2015. júl. 19. 10:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Adhatod a másik kutyának is két részletben nyugodtan, neki sem fog gondot okozni ez.

Az az ideális, ha egy kutya 5 perc alatt megeszi az elé letett élelmet. Azok alapján amit írtál szerintem ez nem habzsolás, csak jó az étvágya :)

Én először pórázon vezettem és úgy tanítottam meg a kutyámnak a lábhoz vezényszó jelentését. Mikor jó helyen volt (a lábam mellett), akkor mondtam a vezényszót és megdicsértem. Később már csak a nyakörvét fogtam és úgy mondtam neki, megdicsértem, majd kapott jutalomfalatot.

Labdával szerintem ezt úgy lehetne, hogy a nyakörvét megfogod, beállítod a lábad mellé, majd mondod neki, hogy lábhoz. Amikor jó helyen áll megint mondani kell, hogy lábhoz és megdicsérni, ezután jöhet a labda eldobása jutalomként. Mikor visszahozta a labdát ezt újra meg lehet ismételni. Később megtanulja, hogy ha azt akarja, hogy eldobd a labdát, akkor hallgatnia kell a lábhoz "parancsra".

2015. júl. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezt a lábhoz dolgot úgy próbálom, hogy odaadja a labdát, azután pedig hívom, hogy gyere ide lábhoz, s ahogy jön a nyakörvénél fogva a hátam mögött odavezetem a bal oldalamra, s mondom, hogy lábhoz. Szerintem még nem érti teljesen a dolgot. Ez így vajon jó lesz? Mondjuk a maradnál is voltak problémáink, mára meg már tudja, szóval remélhetőleg ez is összeáll neki előbb utóbb.

A kaja dolog egyelőre változatlan, bár furcsa, mert a kutyaoviba pedig nem volt ez a megőrülés a kajáért, de érdekelte. Szóval pont olyannak kéne lennie mindig! :)

2015. júl. 27. 12:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztosan jó lesz, a kutyák ügyesek és szeretnek tanulni is. Idővel ezt is megtanulja majd.
2015. júl. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!