Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell helyesen féregtele...

Hogyan kell helyesen féregteleníteni? (Kutya, cica)

Figyelt kérdés
Van két cicánk és egy kutyánk. Az egyik macseknál észrevettem, hogy férges. Azt tudom, hogy ilyenkor az egész állományt féregteleníteni kell, és jó alaposan kitakarítani a környezetet. Azt is tudom, hogy alapvetően 3 havonta szokás féregteleníteni.Azt viszont nem, hogy ha ma féregtelenítettem, akkor mikor kell a kövi adagot beadni nekik... 3 nap múlva, 1 hét múlva 2 hét múlva? Elég sok verziót hallottam, és kissé összezavarodtam, tudnátok segíteni?
2010. márc. 5. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kérdezz meg egy állatorvost.
2010. márc. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy tedd ahogy az állatorvos mondja, én is mindig úgy adtam nekik és nem volt semmi baj.
2010. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én megkérdeztem az állatdokit, mert nekünk is így volt. A KUTYA mivel 15 kilós 2 tablettát kapott és két hét után lehet ismételni a féregtelenítést!


Sok türelmet a dezinfikáláshoz! :)

2010. márc. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes negyedévente féregteleníteni.

Beadod neki a tablettát, és ha utána látsz férget a kaksijában, rá 2 héttel meg kell ismételni, ha akkor is, megint 2 hét múlva..

Ha nem látsz, nem kell adni neki tovább.

2010. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Kutyáknál: Féregtelenités 3-4 havonta javasolt!


Macsakáknál: 4 havonta féreghajtás.


Fontos! A kutya féreghajtó tablettát tilos macskának adni, mérgezési tünetet is okozhat!

2010. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!