Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitas utan?

Ivartalanitas utan?

Figyelt kérdés
Holnap delelott fogjak ivartalanitani a kutyamat.Mar nagyon nagyon izgulok.Utana mire kell figyelni?(persze megfogom kerdezni errol az orvost is)Az orvos azt mondta h mikor meg alszik akkor fogja kiadni igy nalunk fog felebredni.ez mennyire baj? A masik ami egy kicsit buta kerdes de:aznap lelehet vinni pisilni? Csak mert ha igen akkor hogyan vigyem le mert akkor lepcson kellene lemenni es azt olvastam h meg ne lepcsozzon ilyenkor..szoval ha felveszem nemfog kiszakadni a sebe? Csak mert utalja ha tartom es ossze vissza ugral h tegyem mar le!? Remelem nem lesz semmi baj a mutet kozben.Egyebkent mennyire kockazatos? Csak annyira felek h valami baja lesz..

2015. júl. 21. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Rutin műtét, kicsinek számít, semmi baj nem lesz. Kérdezd a dokit mindenről! Ő majd szívesen elmondja. Nem baj ha hazaadják. Én kutyám teljesen kivan ha nem otthon ébred. Vigyázni kell a varratra ha lesz. A kutyák szívósak, nem olyanok a műtétek mint embernél, főleg az ilyenek. Mindent elmondanak majd ott.
2015. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is nagyon paráztam és bár az orvostól mindent megtudtam de nekem is jó volt olyan emberek válaszát olvasni aki túl esett már ezen. Szóval az én kutyimat is úgy adták ide hogy még nem volt teljesen magánál, de nem volt semmi gond, amikor felébred nem szabad neki inni meg enni adni mert félre nyelhet. Mi aznap nem vittük sétálni, csak nagyon késő este. Bérházba lakunk első emeleten én varratszedésig azaz 14napig cipeltem a kutyát :D vagy lifteztünk az orvosnak amikor mondtam még ki is nevetett mert csak 2-3 napig nem lett volna szabad lépcsőznie, de én biztosra mentem. :D

Az én kutyámnak a vakarózással voltak gondok amikor már gyógyult a sebe, hiába volt rajta a gallér így rágni nem tudta de a hátsó lábával vakarta én pólót adtam rá hogy ne tudja vakarni. Mi így vészeltük át.

Nálatok sem lesz gond nyugi :) Szerencsés műtétet és gyors lábadozást kívánok!

2015. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kan vagy szuka kutya?


Kannál kisebb műtét, szukánál jóval komolyabb.


Mindkét esetben vigyázni kell, hogy ne birizgálja a sebet (gallér).


Pisilni természetesen vinni kell! És igen vedd kézbe akkor is, ha neki nem tetszik és vidd le-föl a lépcsőn. (Mekkora a kutya amúgy?)

Érd el, hogy nyugton maradjon és biztosan fogd.


Más kutyákkal én nem engedtem össze az enyémet varratszedésig, mert ő rögtön ugrabugrál.


Varratszedés után pár napig se vidd szerintem olyan helyre, ahol koszolódhat a seb vagy más kutyák megtaposhatják.

2015. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na megmutottek ,egyebkent szuka kutya.Felszivodo varrata van igy nem kell visszavinni varratszedesre.Kapott egy tapaszt es azt mondta a doki h ameddig azt nem szedi le (ha egyatalan piszkalja) addig nem kell galler.Most meg bagyadt de mar csovalja a farkat meg mar felemeli a fejet.Mar ugat is ha vki a lepcsohazban van.😊Viszont a perajabol csopog a ver de felhivtuk a dokit es azt mondta h nembaj mert az el fog allni! 😃
2015. júl. 22. 13:29
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.A kutyus kozepes termetu.Es majd olbeveszem akarmit szol..😃
2015. júl. 22. 13:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi gyorsan meggyógyul, semmi gond nem lesz.
2015. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!