Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriver és labrador...

Golden retriver és labrador retriver kutyusa van valakinek? Érdemes venni esetleg?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 22:00
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsi, lemaradt. Szóval e két fajtának a keveréke.
2010. márc. 5. 22:01
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Venni? ezzel a szaporítókat akarod támogatni?

Ha esetleg véletlenül besikerül, akkor feltétlenül javaslom az örökbefogadását, mivel hogy nekem is az van, csak én úgy mentettem meg. Életem egyik legjobb döntése volt.

Az enyém főleg labira emlékeztet, olyan, mintha kicsit hosszabbak volnának a csontjai, és a szőre is labis, de a szeme feketével keretezett, mint a goldiknak.

Nagyon okos, és fölöttébb barátságos, igazán családbarát kutya.

Szval, ha adják, fogadd el, jól jársz vele!!!!

2010. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Igen van ... édes inkább kiskedvencnek menne el mint egy családba valo házörzö féle kutyának ....de nagyon aranyos ...ha esetleg kellene kép mutatok !
2010. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

venni keveréket nem lehet csak szaporítótól, de az azon kívül hogy keverék lehet hogy beteg is, ráadásul támogatnál egy ilyen undorító pénzkeresési formát: olcsokutya.uw.hu

Menhelyen biztos találsz ilyet, vagy fajtamentőknél. Mindkettő retriever úgyhogy nem érhet nagy meglepetés: nagy mozgásigény, intelligens, gyerek és emberszerető, játékos, kezdő kutyásnak tökéletes...

2010. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen érdekelne. Igazából jó lenne ha valamennyire megugatná az idegeneket, mert elpusztult a kutyánk, és helyette szeretnénk egyet. Nem akarom, hogy "leszedje a kerítést", csak jelezze, ha jött valaki. Vagy annyira jámbor, hogy nem is ugatja az idegent? Esetleg valakinek tapasztalat? Első válaszolótol kérdezném, hogy mennyi idős volt a kutya mikor megmentette? Egy kicsit én tartok az örökbefogadástól, talán mert nem tudom milyen volt az előélete, meg jó lenne pici korától velünk lenne.
2010. márc. 5. 22:24
 6/19 anonim ***** válasza:

nekem goldenem van. ha jön valaki jelez hogy van valaki aközelben ( megmerevedik és figyel ) majd odamegy és ugy őrül mindenkinek , mint a gyerekek karácsonykor. Teljesen kétségbe van esve ha nem figylenek rá mert mondjuk a szomszédba mennek és nem kap simit... ugyhogy ház örzésre nem jo, de barátnak, család kedvencének tökéletes. De van az utcában egy lány golden ő még a keritésnek is nekimegy ha idegen jön...

az én kutyusom kamra ajtot nyitogat és kiszolgálja magát almával, megnyessi a diofát, hozza a porázt, a játékait, a kajás tálkáját attol függ mit szeretne :) általában mindig figyelmet. imádom :) de mint mondtam házat örizni nem tud

2010. márc. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

ha venni akarsz, két lehetőséged van.


Az egyik, hogy elismert tenyésztőtől veszel 100 körüli forintokért egy szűrt, egészséges kiskutyát, akiről nem fog másfél éves korában kiderülni, hogy diszpláziás, és retriever létére idegbeteg, nem szereti a gyerekeket.


A mássik, hogy 15-30 ezerért veszel akárhonnan egy kiskutyát, akár törzskönyvvel is. Ez a kutya akár egy hét múlva elpusztulhat parvóban, vagy bármilyen betegség illetve nem a fajtára jellemző tulajdonság kiütközhet benne. Ráadásul ha így döntesz, akkor ilyen embereket és ilyen kutyagyártást támogatsz a pénzeddel:

[link]

"Az állatok elképzelhetetlen bűzben, a saját vizeletükben és ürülékükben éltek, legtöbbjük teljes elszeparáltságban egy négyzetméternyi, fűtetlen lyukakban. Az akcióban kilenc angol bulldogot sikerült kimenteni. A súlyos állapotban lévő kutyák közül egynek nem sikerült megmenteni az életét. A NOÉ Állatotthon Alapítvány munkatársai naponta találkoznak hasonló esetekkel. Ezek az állatok, elhanyagolva, kizsákmányolva tengődnek, egész életük kölyök kutyák gyártásából áll."


A kiskutyának is vannak előnyei: te nevelheted fel (ha tudod, hogyan kell), és kezdetektől fogva veletek lehet.


A felnőtt kutya már kialakult személyiséggel rendelkezik, tehát megismerhető, nem zsákbamacska, mint a kölyök. És nem tudok elképzelni hálásabb kutyát egy mentettnél. Nekem is menhelyi kutyusom van... :-)

2010. márc. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, a kutyus három hónapos volt, amikor a goldi mami gazdája meg akart szabadulni a kölyköktől, és kidobta az utcára őket, és csak az én okos kis ebem volt elég életrevaló, hogy visszataláljon az anyjához, így már csak vele találkozhattam, mielőtt másodszor is kidobták volna.

Az én kutyám most lesz hat éves, csak jelzőkutyának alkalmas, mert csak ugat, de hátrál, ha bejönnek, és nem támad. Nagyon gyerekszerető, jól tűri, ha nyaggatják, és a szájából is kivehetik a kaját.

A mérete viszont elriasztja azokat, akik nem mernek szembesülni vele, hogy a kutya egyátalán nem harap.

Tényleg nagy a mozgásigánye, kifejezetten tanulékony, mindent megeszik és szereti a hasát, nagyon szereti a vizet mind eső, mint tó, mind ivóvíz formájában, és feltétlenül engedelmes. Jól kijön más állatokkal, mármint tyúkokra, kacsákra, macskára és egyéb kutyákra van tesztelve (oroszlánnal még nem eresztettem össze :)), őket nem bántja. A zug.hu-n van róla képem, a galériában, ha érdekel.

2010. márc. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy ennyi pénzem sajnos nincs a kutyusra. Igen, én is láttam a tévében a kutyákat. Hát nem is tudom mit tudnék csinálni az ilyenekkel. Komolyan mondom, sokkal agresszívabb tudok lenni ha állatot kínoznak, mintha egy embert.
2010. márc. 5. 22:47
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a kérdésre is kapjál választ, ha te úgy érzed hogy neked az a kutya kell, és azt valami jelképes összegért akarják adni, akkor vedd meg, ne hallgass másra. Én is vettem egy keveréket úgy hogy kocsival mentem el érte 100 km-re. Nem bántam meg, semmi baja nem beteges, jő házőrző, és okos is.
2010. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!