Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállítás elött kozmetikusnak...

Kiállítás elött kozmetikusnak kell "kiszépíteni" a kutyát, vagy esetleg othon?

Figyelt kérdés
Ha otthon, mire kell oda figyelni? Hogyan ápoljam......

2015. júl. 26. 14:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakozmetikusként azt mondom, hogy az attól függ.

Mert ha rendben van a szőre méretre, és csak megfürdetni kell, akkor otthon is elvégezhető, de fúvóval egyszerűbb lenne a dolog mert közben kefélni is kell (ezek csak versenykutyákra vonatkoznak)

Viszont te ne nagyon kezdj bele a szőrvágásba, mert lehet, hogy nem lesz szimmetrikus, múltkor egy nő hozott be egy szakállas colliet, hogy ő belevágott és rossz lett az egész.

Sajnos ez ilyen.

2015. júl. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A border collieknak nyírni kell a szőrét? Egyébként ön melyik városban dolgozik, mert ha közelben, akkor szivesen elvinném majd önhöz, perszhe ha majd mond árat is :)
2015. júl. 26. 14:24
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

A juhászok lenyírják :D

Minden kutyának vissza kell vágni a szőrét, budapesti vagyok, de kiállítási kutyákkal nem nagyon dolgozom, mert bennem van az a félelem, hogy elrontom, 3 éve vagyok a szakmában.

Mivel te sem tudod, hogy pontosan mi kell a kutyának, így konkrét árat én sem tudok mondani, ha csatolsz egy képet róla, akkor megmondom :)

2015. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy még nincs meg a kutyus, két hét múlva hozzuk el, de már kicsi korátol fogva szeretném versenyre vinni :) Én még gyerek vagyok egyébként, de budapesten belül hanyadik kerületben van?
2015. júl. 26. 14:31
 5/20 A kérdező kommentje:
Szóval én még a border colliban kezdő leszek, de már szinte mindent tudok ról, egyedül ez a verseny elötti kozmetikázás még homályos nekem. :)
2015. júl. 26. 14:32
 6/20 anonim ***** válasza:
16%

11.

Hát kölyökkutyát még nagyon ne vigyél versenyre, hisz új neki minden, és beviszed a tömegbe úgy, hogy nincs szocializálva.

2015. júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
De vannak kimondod 3 hónapos kutyáknak verseny majd arra tervezzük elvinni,de nem tudom, elég megfürdetni elötte, és kifésülni a bundáját, vagy ez kevés lenne? Esetleg a kutyának a fogát meg kéne tísztítani, meg levágni a körmét? Ebbe tudna tanácsot adni?
2015. júl. 26. 14:38
 8/20 anonim ***** válasza:
14%

Nem kell magázni, én is fiatal vagyok, 23 éves :)

A karomvágás nem szükséges, ha a kutya kerti vagy sokat van lent, mert az aszfalt koptatja a körmét.

Mivel kölyök, így bőven elég lesz a fürdetés+fésülés, mivel nincs akkora szőrük :D

A másik meg, hogy azt nem mondtad el, hogy border collie versenyre viszed, vagy sima minden kutya ott van féle versenyre, mert a collie versenynél az agility képességet fogják nézni a későbbiekben, a simáknál meg szlalomozás, ül, fekszik, különböző bemutatók lesznek.

Minden kutyaversenyen van egy kutyakozmetikus, aki helyrerázza a kutyát, csak drágábban, mintha sima kozmetikushoz vinnéd :) mivel nem voltam még puppy versenyen, így nem nagyon tudom, hogy miről szól tulajdonképpen.

2015. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek, BARF módszerrel etetek, így nincs a kutyának fogproblémája, de gondolom ez nálatok nem kivitelezhető, de adhattok neki nyers csirkefarhátat, nyers marhacsontot (ezt majd később, ha erősödni fog), de disznót/sertést/vadat SOHA nem szabad nyersen adni az aujeszky vírus miatt.
2015. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Törzskönyves lesz? Ugye tudod,hogy akkor show vonalú kutyát kell,hogy vegyél??


Amúgy 3-6 hónapos korig lehet nevezni baby osztályba.

Természetesen minden oltásnak meg kell,hogy legyen.



Alap esetben egy bordernek így kell kinéznie egy kiállításon : [link]


Alapos fürdetés,fésülés,szerintem náluk is úgy van,hogy csak egyenes fogú fésűvel lehet fésülni,szóval aljszőrt nem szabad kiszedni,mert az dússá teszi a szőrt :) Aztán meg kell igazítani a lábaknál,farok,has,mellkasnál a szőrt.

Viszont ajánlom,hogy olyan kozmetikus készítse fel a kutyád aki csinált már bordert,mert egy jó kozmetikuson sok múlik. Én is kutyakozmetikus vagyok,bár én még nem vagyok benne évek óta benne a szakmában,de jó tanárom volt!


Viszont kiállításról,kozmetikustól a tenyésztőtől kell érdeklődni :)

2015. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!