Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállítás elött kozmetikusnak...

Kiállítás elött kozmetikusnak kell "kiszépíteni" a kutyát, vagy esetleg othon?

Figyelt kérdés
Ha otthon, mire kell oda figyelni? Hogyan ápoljam......

2015. júl. 26. 14:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok,ugye azt tudod,hogy a ringben való menést is meg kell tanítani a kutyának?


https://www.youtube.com/watch?v=PXNtNQvYNFU

2015. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Persze törzskönyves kutyus lesz, és show vonalú, de az agilityre is megfelel. Mi most az Ecopet puppy tápot vettük meg neki,de még a kutyus nincs meg.Két hét múlva hozzuk. Nekünk jelenleg van kutyusunk és őt nem BRAFFAL etetjük, hanem néha minőségi táp vagy általában csirkefarhátat, csirkenyakat, zöldségeket megfőzzük és rizzsel összekeverjük neki. Nem tudom ez mennyire jó, ha tudtok valami jobbat, szívesen elfogadok tanácsokat :) Ha esetleg valaki tud jó kutyakozmetikus, ami versenyre megtudná csnálni a kutyust, és nem horror áron, annak is örülnék, persze budapesten :D
2015. júl. 26. 17:39
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam, de egy három honapos kutyusnak jutalomfalatokkal, szerintem mennne. :)
2015. júl. 26. 17:42
 14/20 anonim ***** válasza:
Akitől veszed a kutyát, az tud ajánlani kozmetikust. A tápot is az ő ajánlásával vetted meg? Mert azonnal másra váltani nem ajánlatos a kölyöknél. Fosás lesz a vége.
2015. júl. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Ő orijenel eteti, de kesőn szólt sajnos.De ezt ő is elmondta, es nem hiszem hogy tudna kozmetikust, mert en bp i vagyok, om meg teljesen mas, es 1es fel óra az út hozza :/
2015. júl. 26. 20:53
 16/20 Hovarju ***** válasza:
Ha másfél órára lakik tőletek a tenyésztő az egyáltalán nem nagy távolság. Kérdezd meg tőle bátran melyik kozmetikust ajánlja, és ha elmondod neki, hogy kiállításra szeretnéd vinni a kutyát biztos tud segíteni a felkészítésben is.
2015. júl. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Na,kicsit tegyük már helyre a dolgokat. Mi az,hogy border verseny,ahol agilityt néznek,meg mindenféle kutyás verseny,ahol szlalomot meg engedelmest? :) Ilyen nincs,de még viccnek is rosszul hangzik.

Olyan,hogy border verseny nincs, a többinek meg mind van rendes neve.


Lássuk sorba:

-kiállítás. Ide mehetsz a kutyusoddal 3 hónapos kortól baby osztályban. Nincs értelme 1-2-nél többször elmenni,igazából ez arra jó,hogy a kiskutya szokja a környezetet. A bordernél (elméletileg) nem kell sok kozmetikázás. Egy fürdetés szárítás mindenképpen kell. Mivel nem igazán mindegy,hol hogyan fésülöd,szárítod a kutyát,legalább egyszer érdemes elmenni kozmetikushoz,hogy ellesd tőle. Ráadásul a kozmetikusok szárítója messze többet ér,mintha otthon próbálnád kiszárítani. Sokkal tartósabb,szebb lesz a hatása. A bordert nem szokás kiállításra nyírni. Kivéve a tappancsát,azt érdemes szépen körbenyírni, valamint a csánkján lévő kis zászlókat szokás. Esetleg a mellkason igazítani. Szóval érdemes eleinte kozmetikussal,amíg meglátod,hogy kell a végeredménynek kinéznie. De erről a tenyésztőt érdemes részletesen kikérdezni,mivel ha show kennel,akkor ő is kiállít és nála jobb tanácsokat senki nem tud adni neked.


- agility: ügyességi sport,igazán remek szórakozás egy bordernek, érdemes legalább hobbi szinten űzni ezt a sportot. Viszont ez sem csak bordereknek szól. Hanem bármilyen fajtájú,nemű és méretű kutyával ki lehet próbálni


-obedience: engedelmes sport. Szintén jó szórakozás a bordereknek és szintén bármilyen kutyával űzhető


Az utóbbi két esetben,mivel senkit nem érdekel,hogyan is néz ki a kutya,nem szükséges semmilyen kozmetikázás egy-egy verseny előtt

2015. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
utolso komentelő, köszönöm, a választ :)
2015. júl. 27. 19:18
 19/20 anonim ***** válasza:

Nincs mit :)

Emlékszem még milyen volt első borderrel fiatal fejjel elkezdeni a kiállításokat. Persze ma már könnyebb hozzájutni az infokhoz,de a jótanács mindig elkellhet

2015. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

szia

én a Spanita kutyakozmetikat ajanlom neked, 20 eve kozmetikus en is nala tanultam.

[link]

2015. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!