Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kertben a szomszéd kutyája...

A kertben a szomszéd kutyája oda szokott jönni hozzám, megnyalogat, és látszólag megbarátkozott, mégis olyan gyanúsan sertepertél körülöttem, mintha "be akarna mozgatni", hogy támadhason. Mi lehet?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 10:00
 1/9 A kérdező kommentje:

Legutóbb le is fotóztam :

[link]

2015. júl. 27. 10:04
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A te kertedben, vagy az övében?

Ha átjár hozzád a szomszéd kutyája, akkor szólj neki, hogy oldja meg, hogy ne tegye!


Egyébként lehet, hogy játszani akar, mert a "gazdája" tojik a fejére.

2015. júl. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 HUN_Sector ***** válasza:
100%

A kép alapján nem támadólag lép fel.

A németjuhászoknál állítólag az egyik jel arra, ha támad, hogy hátracsapja a füleit - ebből nem tudom mi igaz. No meg ha támadni akart volna, nem nyalogat, valamint már megtette volna.


Szerintem csak el van hanyagolva és tőled kap törődést. Foglalkozz vele, ha szeretnél, meghálálja.

2015. júl. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ez a kutya baratsagosan nez rad eppen. Egyaltalan nem tamado a beallasa, meg csak nem is bizonytalan.


Azert sertepertel korulotted mert jol erzi magat veled.


Ha egy kutya tamadni akar akkor megtamad, nem agyal rajta hogy hogyan "mozgasson be".

2015. júl. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Hű, de gyanús, majd beszartam!


Egyébként tényleg nem támadni akar, a képen sem úgy néz ki, plusz, ha azt akarná, már régen megtette volna. Azt akarja, hogy foglalkozz vele. A """gazdájának""" meg gratulálj a nevemben, amiért nem (eleget) foglalkozik vele, akkor nem menne a szomszédba egy kis törődésért...

2015. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a reagálásokat. A kertünk nincs elkerítve, amikor a szomszéd is dolgozik az övében, nagyritkán hátraengedi a kutyát is és olyankor mindig átjön hozzám is a kutya, és megnyalogat. A múltkor, amikor gugoltam, a fülem mellett is megnyalogatta. Igazából olyankor nem is félek tőle, csak aztán nagyon rám tapad, és ált. a hátam mögé igyekszik kerülni - valahogy nem megnyugtató a viselkedése. (már korábban is ítram, hogy a szomszéd mesélte, hogy állaorvost hívtak a tyúkjaikhoz, aztán, mikor jött be az álatorvos hozzájuk, a kutya megharapta).(aztán még az áttatorvost okolta, hogy "mert olyan bátran jött"). Egyébként szerintem eleget foglalkoznak a kutyával, meg szeretik is, és van egy családtagjuk, aki nem dolgozik (mindig otthon van), ő biztosan eleget "kutyázik"
2015. júl. 27. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha a kozeledbe jon simogasd, dogonyozd meg jol, azert megy hozzad :)


Ez egy baratsagos kutya (es szep is) nem kell tole felni. Hogy eppen hova akar helyezkedni, eled vagy moged, vagy melled az ezer dologtol fugg, leginkabb attol hogy hol vagy, mit csinalsz es milyen iranyba mozogsz. Sok kutya szivesen ballag valaki utan, ugyhogy ne csodalkozz ha mogotted van.

2015. júl. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, a kutyák nem próbálnak meg először a bizalmadba férkőzni, hogy aztán hátulról beléd vágják a nagykést. Ezt csak emberek csinálják így.
2015. júl. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2015. júl. 27. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!