Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyorsan hízik meg egy...

Milyen gyorsan hízik meg egy sovány kutya? Mennyire érdemes hizlalni? Egyáltalán milyen gyorsan híznak meg a kutyák?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadott kutyáról van szó, s kilátszanak a bordái. Nem olyan extra vékony, nem volt éheztetve, amikor átvettük, csak még mindig vékony. 5kg simán elférne rajta szerintem is. Kapjon több kaját? Vagy lehet, hogy azért nem hízik egyenlőre, mert hozzánk került, s többet van mozgatva, s még nem állt át erre az élet stílusra? Nem célom, hogy kövér kutyám legyen, csak, amikor sétálunk, s megjegyzik, hogy "hűű, de szép kutya, de milyen sovány", hát már kezd kiakasztani. Persze mindig mondom, hogy nemrég óta van nálunk, meg meg is emeltük a kaja adagját, akkor megnyugodnak, csak már lassan 2 hónap telik el, s nem látok a testsúlyban változást. Bár tény, hogy szetter keverék, s azok nem a gömbölyűségükről híresek.

Tippek, ötletek érdekelnének más örökbe fogadott kutyus gazdiktól, akikhez soványan került hozzájuk a kutya. Persze mindenki véleménye érdekel, aki tudna ebben segíteni. A szőre szép, a szeme csillog, a széklete is normális, csak ez a soványsága zavar nagyon. Ezen felül energikus, boldog kutyának tűnik.



2015. júl. 27. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Eléggé változó, mint az embernél, mert náluk ugyanúgy lehet idegi alapú a soványság, mint embernél. Nálam egy év után lett látványos változás a kutyáimon, miután ide kerültek menhelyről. Bár nem vagyok szakértő, de én eleinte nem strapálnám túl, mert nem tudni mennyit volt mozgatva mielőtt hozzád került. Most sokkal fontosabb az érzelmi biztonság és kiegyensúlyozottság.
2015. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit eszik?
2015. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Muszáj "mozgatni", mert igényli is, s hogyha nem mozgatom le, akkor káosz uralkodik otthon.

[link]

Ezzel etetem, másik kutyánál bevált. Így gondoltam nála is jó lesz, továbbá más ismerőseim is ezzel etetnek, s egyenlőre nem volt vele probléma. Bár kérdés lehet, hogy vajon előttem mit evett, vagy mit nem evett...

2015. júl. 27. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kipróbálnék valami kifejezetten magas energiatartalmú, aktív kutyáknak gyártott jó minőségű tápot. Ez amúgy tényleg egy jó minőségű cucc, csak hát ha a te kutyádnak pont nem oké (amit amúgy nem csodálok, ezek a "minden kutyának minden életszakaszban" tápok valójában az átlagkutyákat igyekeznek kiszolgálni), akkor nem árt megnézni valami mást.

Bár a legjobb még mindig a BARF, a nyers húst meg zöldséget semmilyan táp nem üti :) Azt aztán tényleg úgy állítod össze, ahogy neked jó, nem kell tizenöt tápot végigpróbálni, mire találsz egyet, ami úgy-ahogy oké.

2015. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam ilyesmi tápváltásra, csak nem tudtam, hogy adható e úgy, hogy kifejezetten nem sport kutya. Szóval igazán nem magas aktivitású kutya. S nem akartam rosszabbat tenni vele.

Ezt a tápot néztem ki: [link]

Vagy esetleg valami más?

BARF-ozásra nincs lehetőségem, így ez az eshetőség kizárva. Bár, hogyha lenne rá lehetőségem, akkor kipróbálnám, de így most nem sajnos.

2015. júl. 27. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!