Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bántaná a másik kiskutyám?

Bántaná a másik kiskutyám?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Staffordshire terrier kutyát. Természetesen még kölyköt. Viszont van egy 5 éves pincser, csivava keverék kiskutyám, lány. Ő nagyon morcos, néha morog, mert felsőbbrendűnek érzi magát. (lányokkal csak nagyon ritkán jön ki, épp ezért fiút szeretnék, ivartalanítani valamelyiket.) Nem kapná szét egy idő után a Staffi a pincseremet? Annyi képet látok, hogy mopsz meg Staffordshire terrier együtt, egy lakásban, legjobb barátok... Összelehetne szoktatni őket? Megszoknák egymást?

2015. júl. 28. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése. Ha értesz a kutyákhoz, meg tudod tanítani óket a békés egymásmellett élésre. A kutyák vérmérsékletétől függően ez esetleg nem lesz egyszerű.

Ha a staff fiatal, símán megszokja a másik kutyát és a falkán belüli alárendelt szerepet, de kamasz korában (kb. 1,5 évesen) lehet hogy át akarja rendezni a sorrendet. Akkor jobban kell figyelni.

De egyértelműen összeszöktathatók, csak rajtad múlik.

2015. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem... Elolvastam egy csomó honlapot, könyvet a falkavezérségről, velem úgy hiszem nem lenne gond. De ha ugye 1.5 évesen átakarja rendezni, összekapnak és a kiskutyámat szétszedi?! Még sosem volt ilyen fajtájú kutyám, de másoknak megy, sőt tacskókkal vannak együtt a staffik... Nem tudom, hogy ez egy morcos kutyával is megoldható e.
2015. júl. 28. 20:38
 3/8 anonim ***** válasza:
ne akarjál stafit, mert mindig is ott fog bujkálni benned, hogy mikor szedi szét a másikat.
2015. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet másik kutya (staff pláne), amikor az elsőt se sikerült megnevelni. Előbb az ő szocializációját rakd rendbe, szakember segítségével, utána lehet másik kutyán gondolkodni.
2015. júl. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdező első kommentjére:


A falkán belüli átrendeződés nem egy véres pit fight, csak kisebb összecsapások. De ha mindkét állat nagyon agresszív, elfajulhat.

Viszont van egy jóhírem is: van 1,5 éved, hogy ráneveld a staffit, hogy nem eszünk kutyát. Egyébként arra az ösztönére kell hagyatkozni, hogy minden harci kutya annyira engedelmesre van tenyésztve, hogy még egy fogásból is ki tudod hívni, ha jól idomítottad. Ha tehát sikerül másfél év alatt feltétlen és azonnali engedelmességre nevelni a kutyát, akkor csak annyi a feladatod, hogy résen légy, amikor kamaszodik, mert egyetlen füttyel végetvethetsz a harcnak, mielőtt elkezdődne. És a 1,5 év sem 1,5 év, hanem ez és 2 éves kor között változik.

Ha nem bízol abban, hogy egyedül is meg tudod nevelni a kutyádat, akkor mindenképpen vidd el kiképzó iskolába. Ennek az az előnye is meglesz, hogy ott találkozhatsz staff tulajdonosokkal és azokkal is kicserélheted a tapasztalataidat.

2015. júl. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először a kicsit kéne megnevelni, aztán jöhet a másik kutya. Addig ne akarj másikat, míg a meglévőt nem tudod kordában tartani. Morcos, morgós...felsőbbrendű - gyakorold a tudást és ismeretet, amit a neten is találtál.
2015. júl. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem... De hogyan neveljem arra, hogy nem minden az övé? Hiába, múltkor voltam lent az "új" barátnőmmel, meg a kutyájával. Egész végig ugatott az enyém, és amikor felültünk a ping-pong asztalra, akkor a másik kutya lent maradt, az enyémet felvettük. A másik felszeretett volna jönni az asztalra, de az enyém elkezdett morogni, és oda is akart kapni...! Utána leszidtam, de úgy érzem ez nem elég... Hogyan kéne csinálnom?!
2015. júl. 30. 11:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod kontrollálni, vidd el kutyasuliba, ahol megtanítják, hogyan csináld.
2015. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!