Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Van egy kölyök...

Háromszáz kérdése:

Mit tegyek? Van egy kölyök német juhász kiskutyám. Boltban csonterősítőnek kétféle tablettát ajánlottak. Az egyik kicsi és közép testű kutyáknak való, a másik nagytestűnek, mivel az én kutyám még kistestű ezért azt mondta, hogy a kicsit vigyem

Figyelt kérdés

Szerintem a másik kéne, mert nagytestű lesz.

Amúgy a termék a Pet champion Ca/P 1.3-1


2013. jan. 2. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg etesd jó minőségű táplálékkal és akkor nem kell semmiféle csonterősítő. Ha túladagolod, azzal csak tönkre teszed a kutyát.
2013. jan. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel eteted a kutyát? ha megfelelő minőségű táppal, akkor nem szabad pluszban csonterősítőt adni. Többet árt, mint használ. Csontfejlődési zavarokat okoz.
2013. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a gyors válaszokat!

Az igazság az,hogy nem mindig minőségi tápot kap.Kapja az egyszerű junior tápot és a házi kosztot.Mellette gondoltam azt,hogy valamiféle csonterősítőt lassan elkezdek.

2013. jan. 2. 22:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Így nem fogod tudni, hogy mennyit kell belőle adnod, hiszen nem tudod, hogy a táplálékkal mennyi kálcium jut a szervezetébe. Amúgy a kálcium hiányt sokkal jobban tolerálja egy fejlődő kutya, mint a kálcium többletet. Ha orvosilag nem indokolt, akkor én nem adnék neki.


[link]

2013. jan. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudod megoldani, hogy a vegyes étkezés helyett inkább kizárólag jó minőségű, nagytestű kölyök tápot adj neki? Inkább megéri most többet rákölteni, mint később az állatorvosnak adni a pénzt. A németjuhászok közt amúgy is gyakori a csípő DP.
2013. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Rendben.

Nagyon köszönöm.

De akkor úgy nem lehetne,hogy nem mindig kap ebből?ha már megvettem,akkor nem lehetne valami pozitív módon felhasználni az ő számára? és amúgy is a kicsi és közép méretű kutyáknak valót vettem. nem is tudom...akár hetente egy tabletta,persze ezek után odafigyelek,hogy miből mennyit adok neki. Még egyszer köszönöm!

2013. jan. 2. 23:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Találtam még két cikket:

[link]


[link]


Végül is ki lehet számolni nagyjából, hogy menniyt kap és hogy mennyit kell mellé pótolni. Nézz utána a neten, hogy a most adott kaják miből mennyit tartalmaznak és számold ki, hogy mennyi tabletta kell mellé. Inkább kevesebbet kapjon, mint többet!

2013. jan. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Előző hozzászólásodra azt tudom írni,hogy nekem eddig mindenki azt mondta,hogy vegyes táplálkozás a jó. a nagytestű táp mindig nem az igazi,mert túl egyoldalú lesz az étkezése.
2013. jan. 2. 23:36
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm,már olvasgatom is!
2013. jan. 2. 23:42
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az a "mindenki" nem értett a kutyákhoz. ;) A kutyáknak nem kell változatos táplálkozás, hanem megfelelő táplálék összetétel kell. Akár nyers, akár főtt táplálékot kap, be kell állítni a megfelelő összetételt és mindig ugyanazt kell kapnia. Száraztáp esetén sem kell váltogatni. Ez nem jelenti azt, hogy alkalmanként nem kaphat mellé ezt-azt, de a fő táplálékot nem kell ok nélkül változtatgatni.
2013. jan. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!