Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb: hám vagy...

Melyik a jobb: hám vagy nyakörv? Német juhászkutyám van,6 éves kan. Eléggé érdeklődő, szóval rángatja a pórázt. Ajánlották a hámot, de bizonytalan vagyok ez ügyben. Azt mondták, hogy a hámmal nem tudna annyira elhúzni. Tapasztalat van valakinek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Hámmal még jobban tud húzni. Jól bele tud feszülni még a torkát sem birizgálja. Gondolj csak bele, a szánhúzó kutyák nyakörvben vagy hámban húznak?? :oP

Én retreiver pórázt javaslok, ha le szeretnéd szoktatni a húzásról.

2010. márc. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Ha nyakörvvel, huz, a hámmal elvisz a francba:)))) Én a helyedbe folytó láncot tennék rá. menj le egy kutyasuliba, ott megmutatják, hogyan kell használni, mert azt sem szabad ész nélkül rángatni.
2010. márc. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fojtólánc helyett a retreiver póráz sokkal precízebb, gyorsabban tanul vele a kutya és nagyobb a kontroll.
2010. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát az igaz, hogy a hámmal jobban húz, de megmondaná valaki, hogy mi az a retriver póráz?:O Amúgy meg a fojtó lánc se jó szerintem, a mi kutyusunkon is az van, mert az évi egyszeri oltásnál csak azzal lehet lefogni, de olyankor is úgy szoktuk sajnálni. (persze nem húzzuk neki szorosra, de magának becsavarja) Azt nem ajánlanám.
2010. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
No hám! Semmiképpen sem! Kicsit koros a kutya, de tanulni sosem késő. És pórázon sok gyakorlatozás! Azért kell a kutyasuli (de az sem mindegy melyik!) mert ott megmutatják, hogyan kell vezetni.
2010. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Retriever póráz:

[link]


A lényege nagyjából ugyanaz mint a fojtóláncnak, csak az anyaga, vastagsága és kezelése más. Ahogy a képen is látszik a retriever pórázon van egy rögzítő gyűrű. Felteszed a kutya nyakára, felhúzod egészen az álla alá és a füle tövéig és úgy rögzíted h egy nagyon kicsi lazuló játéka legyen, de ne csússzon le a kutya torkához mert akkor nem ér semmit. Nagyjából az első lépések után gyönyörűen fog jönni a kutya, neked csak kicsiket kell korrigálnod (meg-meg húzni, nem tépni, nem végig feszíteni, apró rántásokkal korrigálni) és a jóra (amikro laza a póráz és nem feszül/feszíted meg a nyakán) ráerősíteni. Sokkalta hatásosabb mint egy fojtólánc (amibe egy érzéketlenebb, vagy "leszarom" tipusú kutya ugyanúgy befeszül)

2010. márc. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :))) Igazán sokat segítettek. :)

Remélem nem késő még "megtanulnunk" szépen sétálni pórázzal. Nagyon életerős kutya, egyszer tudtam igazán kifárasztani,de azt is kínszenvedés volt elérni :D A hámot azért ajánlották,mert a nyakánál nem érzi annyira a fájdalmat,mint mellkasánál,és ha ott meghúzom egy picit az rosszabb neki..állítólag. Na de valószínű kipróbáljuk ezt a másik láncot!

Tényleg köszönöm! :)

2010. márc. 7. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!