Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvasom hogy sok tenyésztő...

Olvasom hogy sok tenyésztő nem adja ki a törzskönyvet a kutyához, ha nem kérik, ennek mi az oka? Nem akarja hogy továbbtenyésszék?

Figyelt kérdés

2015. aug. 5. 11:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%

"Az alombejelentőt még akkor küldi el, amikor még sem sem születtek a kölykök." <==> "A tenyésztő ugyan honnan tudná, hogy melyik kiskutya "selejt" ha még meg sem születtek?"


Azért ebben van egy kis logikai buktató, ugyan is ha még nem születtek meg, akkor nem tudja elküldeni az alombejelentőt se, hiszen nem tudhatja, hogy végül hány élő kiskutya lesz. Az alombejelentőt csak akkor töltik ki és küldik el, ha már megszülettek, de akkor az egész alomra, mert aki kimarad, az végleg kimaradt. Az viszont igaz, hogy a néhány napos kiskutyákon még nem látszik, hogy melyikből mi lesz, tehát minőség alapján nem lehet szelektálni, hogy "na, ez szar kutya lesz, ezt nem jelentem be".

2015. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
17%
Igen tényleg van olyan aki nem ad törzskönyvet ha nem kéred, persze így olcsóbb a kutya. Ez úgy működik, hogy mikor megszülettek a kiskutyák akkor elmész megnézni őket, kiválasztod ami neked tetszik, megbeszéled a tenyésztővel, hogy milyen célra kell a kutyus és hogy kérsz-e törzskönyvet, majd az ár egy részét ott hagyod foglalónak. Ha már elvihető a kutyus akkor pedig kifizeted a többi részét. Nem azért de én még olyat nem hallottam, hogy ivartalanítási kötelezettséggel adnak el kutyát, csak nagyon-nagyon kivételes esetekben. Mielőtt megvettem a törzskönyves kutyusomat, előtte sok tenyésztőnél kérdezősködtem és egyiknél sem volt ivartalanítási kötelezettség. Általában azért vesznek törzskönyves kutyákat, mert tovább szeretnék tenyészteni és egy ivartalanított kutyával az nehéz lenne.
2015. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, ugye tudod hogy rengeteg marhaságot hordtál össze?
2015. aug. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
78%
Olyan van igazi tenyésztőknél, hogy a gazdának nem adja oda a törzskönyvet, csak a másolatát. Ezt a hobbi gazdákkal csinálják így, és igen, ez azért van, hogy ne tudjon szaporítani az illető. Aki eleve tenyésztésre vesz kölyköt, az egészen más feltételekkel, árakkal veszi meg a kiskutyát, persze ő nem standard hibás vagy gyengébb képességű kölyköt kap.
2015. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Mire mentünk a kutyámért, már a fülébe volt tetoválva a törzskönyv száma. A törzskönyv viszont csak két hónap múlva érkezett meg a tenyésztőhöz, és akkor hozta el. Szóba sem jött volna, hogy törzskönyv nélkül adna el kutyát.
2015. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Platypus ***** válasza:
100%
Ha a tenyésztőnél minden szabályos volt, akkor 5500 Ft a törzskönyv, amiben benne van a chip ára is. A chip meg amúgy kötelező és 3500 Ft lenne, tehát összességében 2000 Ft többletköltséget jelent egy kiskutyára kiváltani. Ez lenne az a nagy spórolás?
2015. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%

ma 14:54

Szakadjatok le már az 5 ezer forintos törzskönyvekről. Mióta ETSZ-ek vannak, mindegyik maga állapítja meg mennyiért állít ki törzskönyvet.

Van ETSZ, amelyik a MEOESZ által használatos árakon dolgozik ,és van, amelyiknél sokkal többe kerül a törzskönyv.

Egyre drágább a tenyésztés. A minőségi vevők köre meg csökken. Mert kevesebben képesek megfizetni a mostani árakat. Az emberek pedig már csak olyanok, hogyha idáig tenyésztett , nem hagyja abba, csak éppen költségcsökkent. Főleg, ha a vevők nagy része még ma is nekemnemkellpapírcsakkutya körből kerül ki.

2015. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
14.01-es: na ilyen nincs tenyésztőnél. Ő akkor is törzskönyveztetni fogja az almot, ha a leendő gazdit nem érdekli, hogy nála legyen a törzskönyve a kutyának.
2015. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
32%

Érdekes, nekem is törzskönyves kutyám van és lehetett választani. Amúgy azért drágább a törzskönyves kutya mert ugye azért is fizetni kell, hogy fenntartsa a kennel nevet. Az akitáknál például egyesületi tagdíjat is fizetni kell.

De nézzétek meg ezt a linket :

[link]

2015. aug. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, nagyjából megértettem :)
2015. aug. 6. 09:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!