Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvasom hogy sok tenyésztő...

Olvasom hogy sok tenyésztő nem adja ki a törzskönyvet a kutyához, ha nem kérik, ennek mi az oka? Nem akarja hogy továbbtenyésszék?

Figyelt kérdés

2015. aug. 5. 11:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

16:55-ös, a kennelnevet csak egyszer kell kiváltani, utána az, hogy fennmaradjon, semmibe nem kerül a tenyésztőnek. Éves tagdíj pedig minden ETSZ-nél van.

Egyébként egy normális, igazi tenyésztőnél nem opció a törzskönyv, hanem minden esetben jár. Én hobbi célra vettem kölyköt, ivartalanítási kötelezettséggel. Amikor elhoztam, csak a törzskönyv fénymásolatát kaptam meg, miután ivartalanítva lett a kutyus, a tenyésztő elküldte az eredeti törzskönyvet. Attól, hogy egy kölyök nem felel meg a standardban előírtaknak, és nem alkalmas tenyésztési célokra, még ugyanúgy jár neki a törzskönyv, hiszen csak így igazolható a származása és a fajtatisztasága 100%-ig. Értsük meg végre, hogy a törzskönyv nem felesleges sznobság, és nem csak a kiállításokhoz kell. Tulajdonképpen olyan, mint nekünk embereknek az anyakönyvi kivonat, vagy a személyi igazolvány. Anélkül ki hinné el neked, hogy tényleg az vagy, aki?

2015. aug. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
Én nem így tudom. A hibás kutya nem kaphat törzskönyvet. Szerinted minek kell a szülőknek egészségügyi szürés? Ha minden kutya amelyik fajtiszta megkapná a törzskönyvet akkor elég sok beteg kutya lenne. Mondok egy példát. Nekem van egy akitám, neki volt egy hosszú szőrű testvére és ő volt egyedül aki nem kapott törzskönyvet, de az 5 testvére igen. A hosszú szőr miatt nem vehető be a tenyésztésbe vagyis nuku törzskönyv.
2015. aug. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Ez amiről te beszélsz elég ritka. Csak abban az esetben működik, ha az alomellenőrzés során az alomellenőr valamilyen okból megtagadja a kiskutya törzskönyvezését. Viszont a legtöbb fajta esetében a kizáró hibák ilyen fiatalon egyszerűen nem látszanak, mert a kutya még fejletlen. Ettől függetlenül bizonyos fajtáknál tényleg van ilyen, de nem ez az általános.
2015. aug. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Érdekes, az én kutyámnak is van tenyésztésből kizáró hibája, mégis megkaptam mellé a törzskönyvet. Mint írtam, először csak a másolatot, később az eredetit. Lehet, hogy régen úgy volt, ahogy írtad (vagy a hibás kutya törzskönyvét felülbélyegezték, de már ilyen sincs), de nekem a tenyésztő anno azt mondta, minden esetben jár a törzskönyv, tök mindegy, hogy milyen hibája van a kutyának. Ezzel a fénymásolatos dologgal lehet biztosítani azt, hogy a kutya még véletlenül se kerüljön tenyésztésbe.

Egyébként sem értem azt a logikát, hogy hibával rendelkező kutya miért ne kaphatna törzskönyvet, hiszen a tenyészszemlén egyébként sem menne át, nem lenne tenyészthető. Attól még a törzskönyv jár neki.

2015. aug. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Azért azt vedd figyelembe, hogy a különböző ETSZ-ek más-más tenyésztési szabályzattal működnek!
2015. aug. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Az ETSZ-eknek is, mivel FCI alapú tagok, az FCI irányvonalát kellene tartaniuk. Vagyis, minden törzskönyves szülőtől származó kölyöknek jár a törzskönyv. Pont az miatt, mert az az anyakönyvi papírjuk. Lehet szankicionálni a nem tenyészthető kutyák kölykeinek a törzskönyvkiadását sokféle képen. Csak éppen az ETSZ-ek a tenyésztési szabályzatukat össze mossák a törzskönyvek kiadásával.

Egy nagy katyvasz az egész kutyatenyésztési játék.

2015. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!