Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb? Menhelyre adni...

Melyik a jobb? Menhelyre adni vagy egy vadidegennek?

Figyelt kérdés
Költözés előtt állok és a kutyámat nem vihetem magammal az új helyre. Ismerősök nem fogadják be. Mit tegyek? Menhelyre vigyem vagy hirdessem meg interneten hogy fogadja be valaki? 6 éves keverék.
2015. aug. 6. 13:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%

1. Te normális vagy?

Szerintem inkább az idegen. Menhelyen ha nem találnak gazdit egy idő múlva altatják, mert nincs hely. Reménykednék hogy az idegen egy szerető gazdi lesz. Legalább látod kihez fog kerülni. Megkérdezheted hogy van-e kert stb. Azt is mondhatod hogy nem adod oda, majd egy olyannak aki szerinted jobban megfelel.

2015. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

1es ez nem egy béka vagy vmi ez egy kutya akit leis lőhetnek az emberek ha bemegy más kertjébe vagy az erddőbe vagy valahol szabadon lehet megse élne


sztem is inkább idegennek valószínüleg ha megveszik tőled akkor nem egy kutyafuttató vagy harcoltató hanem egy kutyaszerető ember lesz

2015. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

A legjobb az lenne, ha soha a büdös életben többet eszedbe se jutna semmilyen állatot tartani, de még gyereket sem vállalni! Ha ennyi felelősségérzet nem szorult beléd, hogy a gondját viseld a kutyádnak, akkor kár bármilyen élőlényt vállalni.

Érdekes, én ahányszor költöztem mindig megoldottam, hogy az állataim velem jöhessenek! Igaz, én tudom, mit vállalok, ha kutyát veszek magamhoz és nem a kényelmi szempontok hajtanak, nem keresek kifogásokat. Undorodom az ilyen emberektől, mint te...

2015. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Keress neki gazdit. A menhelyen is számodra vadidegenek dolgoznak.


De azt én sem értem, hogy miért nem tudod magaddal vinni. Miért nem olyan helyet keresel magadnak, ahová a kutyát is viheted? Amikor a tied lett, felelősséget vállaltál érte élete végéig. Ez nem egy ruha, amit ha megunsz továbbpasszolsz vagy kidobod.

2015. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Hát ezt nem lehet így eldönteni. Ha mutatós, szép, cuki kutya, könnyen "eladja magát", akkor jobb lehet a menhely, de ha oda beragad, és évekig nem viszik el, az ugye szívás. Persze ez a menhelytől is függ, egyrészt hogy ott milyen élete van, szeretik-e, sétáltatják-e, másrészt hogy odafigyelnek-e, hogy kinek adják oda, vagy szarnak bele, csak vigyék már.

A vadidegennek adás meg azért necces, mert ha rosszul választasz, úgy eltűntetik a kutyádat, hogy sose látod többé, és lövésed nem lesz, hogy mi van vele. Ha jól, akkor meg ugye megmented az egész menhelyes procedúrától, gazditól gazdihoz, az a legjobb. Csak ezt ugye nem lehet garantálni.


Két dolgot tudok javasolni:

1) ha még ivaros, ivartalaníttasd gazdakeresés előtt, így megmented a szaporítóktól, a szökéstől, csomó szarságtól

2) ha van benne bármilyen felismerhető fajta, keresd meg a fajtamentőket, manapság az a legjobb megoldás, hogy ők segítenek gazdát keresni, esetleg el is helyezik, ha nem sikerül időben gazdásítani.

2015. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Elengedni nem szeretném. Ez nem alternatíva.

Akkor sürgősen keresek neki gazdát.

Az "együttérző" válaszokat köszönöm azoknak akik olyan kedvesen válaszoltak.

Szerintetek mi lenne a jó megoldás? A munkámat elvesztettem. Kislányommal hó közepéig maradhatunk az albérletben. Egy barátom befogad minket az üresen álló lakásába amíg nem jövünk helyre de a kutyát nem vihetem. Mégis mit csináljak? Adjam a gyereket intézetbe én meg menjek utcára a kutyával? Mert szerintem próbálom megtalálni számára a legjobb megoldást.

2015. aug. 6. 14:10
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

tehenesember: Vagy boldog, vagy halott, de legalább szabadon halt meg a kis buksi. Persze, lehet, hogy kilőtték, vagy beakadt valahova és éhenhalt, esetleg elkapták és puszta szórakozásból verték, felgyújtották. De szabad.

Ha talál társat az is nagyon jó, lehet, hogy vele verekedett össze.

Ne képzelődj. Ez egy kutya, nem egy farkas.


Kérdező, én a helyedben meghirdetném, ivartalanítás után, ahogy már írták. A facebookon van egy rakat ilyen csoport, de a szokásosak mellett én a Boltkórosokat ajánlom. Szétfognak kapni, hogy "hű, de felelőtlen vagy", de ezzel ne törődj, sokan járnak oda, lehet, hogy valakinek megtetszik. Vedd fel velük a kapcsolatot, beszélgess velük bátran, kérdezz a kutyás tapasztalatról, akár meg is látogathatod őket és kérj telefonszámot, mond meg nekik nyugodtan, hogy szeretnél infókat kapni a kutyiról.

Ha van valami ismerősöd, akinek jó fényképezője van, akkor kérd a segítségét, fotózzatok a szabadban, szép fénynél, a kutyi legyen ápolt, tűnjön vidámnak. Ezen múlik, hogy beleszeretnek-e.

Ha egy bizonyos időn nem jön érte senki, akinek odamernéd adni, akkor még mindig ott a menhely.

2015. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Akkor még mindig ott a menhely" - nem. A menhelyeknek nincs végtelen kapacitásuk, nem úgy néz ki, hogy beviszed a kutyát, hogy ezt most akkor itt hagyom, köszi, pá. Ha nincs helyük, nem tudják fogadni, vagy csak a kutyk testi épségét veszélyeztető módon (túlzsúfolt kennelek, balhés kanok összepakolása, stb.). Szóval azt is meg kell szervezi, szólni előre, hogy meddig maradhat még a kutya, és hogy tartsanak fenn neki egy helyet, ha lehet. Ha végül mégse megy a kutya, örülni fognak neki, mert lesz másik a helyére.

Ahova azonnal beveszik, az a gyepmesteri telep. Budapesten ez még istenes, mert nem altatnak, de vidéken olyan dolgok mennek, hogy nem hiszed el.

2015. aug. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%
Persze, kifogás az mindig van... És kis túlzással, ha még nehezebb lesz a sorsod, a gyerekedet is lepasszolod valahova? Sajnálom, de én nem tudom megérteni ezt a felfogást, hogy elköltözöl és akár csak a többi haszontalan kacatot, a kutyát is eldobod!
2015. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Minél sötétebb valaki, annál inkább azt gondolja, hogy neki van igaza (lásd tehenesember)
2015. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!