Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ül a kutyám ha...

Miért nem ül a kutyám ha mondom neki?

Figyelt kérdés
Már hallgat arra hogy kövesen,már hallgat arra hogy áljon meg. De arra nem hallgat hogy üljön. Már próbáltam lenyomni de akkor elkezd ugatni és forgolódni. Próbáltam a feje felé rakni a jutalmat de akkor vagy ugrál vagy ugat, forgolódik. Próbáltam ezeket úgy, hogy póráz van rajta. Ugyanez történt. Próbáltam segítséggel de ugyanaz. Mit lehetne tenni? Nagyon szeretném tanítani. 2 napja tanítom, nem sokára 3. A gyere ide és a álj meg szót már ismeri. Azokat 2 nap alatt megtanulta ugyanazon a napon. Volt olyan hogy mondom a nevét és hogy ül addig amíg lenem ül.Leül és oda adom a jutalmat. Ez már megtörtént kb 6x de még minding nem hallgat rám. Mit csináljak?

2015. aug. 6. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
A jutifalatot semmiképp ne add neki, amíg meg nem tette amit szeretnél. Legyen a zsebedben. Nyomd le a fenekét, és kicsit emeld meg tenyérrel a mellkasa környékén , vagy ha pórázon van, húzd felfelé a pórázt, miközben folyamatosan mondogatod, hogy ÜL. Ha végre ül, akkor add oda a jutalomfalatot. Szerintem első sorban pórázzal próbálkozz, ha ennyire makacs.
2015. aug. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ne akarj mindent, egyszerre megtanítani neki, mert csak összezavarod. Sok gyakorlás, sok türelem és menni fog minden, de nem 2 nap alatt :)
2015. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Már próbáltam lenyomni de akkor elkezd ugatni és forgolódni."

Ne hagyd forgolódni meg ugatni, hanem nyomd le. Amit elkezdtél, csináld is végig.


"Próbáltam a feje felé rakni a jutalmat de akkor vagy ugrál vagy ugat, forgolódik."

Ha ugrál, akkor magasan van a falat, ha elugrál meg forgolódik, akkor túl gyorsan viszed a kezedet hátra. Lassan, közvetlenül a feje fölött told hátra, hogy tudja követni. Tapasztald ki, melyik mozdulatra hogyan reagál a kutya.


"Próbáltam ezeket úgy, hogy póráz van rajta."

És csináltál valamit a pórázzal, vagy csak ott volt rajta?


"Próbáltam segítséggel"

Mit értesz segítség alatt?


"Ez már megtörtént kb 6x de még minding nem hallgat rám."

Valahol hallottam, hogy asszem kb. ezer ismétlés, mire a kutya magabiztosan megtanul valamit. Szóval hattól azért még ne várj csodát.


Amikor látod, hogy már elindult a feneke lefelé, akkor mondd, hogy ül, előtte ne ismételgesd, semmi értelme, azzal csak azt tanítod neki, hogy ez a szó semmit nem jelent. Amikor pedig megcsinálja, ne csak odaadd a jutalmat, hanem dicsérd is meg, hevesen, lelkesen, nagyon örülj neki.


De ha ennyire tanítgatni szeretnéd, miért nem viszed kutyasuliba? :)

2015. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem tanítsd még sokszor, majd csak felfogja hogy mit akarsz, de addig ne adj jutalmat, amíg nem csinálja szépen
2015. aug. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ahol lakok nincs kutya suli. Anyám állandóan beleszól hogy ne parancsolgassak. Nagyon erősen is nyomom de nem ül le. Ha meg sikerül akkor is csak kb 2 másodpercig.
2015. aug. 6. 19:44
 6/9 anonim ***** válasza:
De nem 2 perc alatt fogja megtanulni. Az én kutyusom az ilyeneket mint az ül, fekszik, marad helyedre 2-3 nap alatt megtanulta, de a hempereggel már másfél hete vacakolunk. Egyszer sikerült neki de szerintem csak véletlen volt. Ez olyan mint mikor te tanulsz. Gondolom ha meg kell tanulnod egy szöveget nem egy átolvasás után jegyzed meg az egészet.
2015. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy az, hogy a kutya megtanulta a feladatot, nem jelenti autmiatikusan, hogy azt is megtanulta, hogy meg kell csinálni, vagy hogy egyáltalán ezt jó dolog megcsinálni. Összetettebb dolog ez :)
2015. aug. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már egy hete próbálom amit mondtatok de nem működik :/
2015. aug. 15. 15:45
 9/9 anonim válasza:
tegyél egy jutalomfalatot a feje elé, ha érte akar nyúlni utasítsd maradásra húzd el a jutalomfalatot lassan a feje fölött de olyan magasságban hogy elérje nehogy ugrálni kezdjen ha ezzel nem működik hívj valakit aki ezt megcsinálja vele amig te finoman lenyomod a fara és a háta közt és a pórázzal felfelé húzod finoman a fejét. ajánlom a 101 kutyatrükk című könyvet :)
2015. szept. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!