Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik napról a másikra retteg...

Egyik napról a másikra retteg mindentől a kutyám ha kopognak elbújik a legkisebb zugokba vagy ha a huzat mozgat valami de elég ha azt mondom egyél vagy akármit lefekszik hanyatt és remeg, sose volt bántva. Mitől lehet ez, vigyem dokihoz?

Figyelt kérdés
2012. okt. 12. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Dokihoz és/vagy viselkedési problémákkal foglalkozó szakemberhez, értelemszerűen ha az egyik nem tud rá semmi okosat mondani, akkor a másikhoz is.
2012. okt. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
hát én először megpróbálnám másképp :) pl ha van aki segítsen, mondod neki menjen ki, s kopogjon, s közbe a kutyát tartsd ott, s mikor kinyitod az ajtót, akkor annál a vkinél legyen jutalomfalat, s utána simogassa meg a kutyát. Így megtanulja, hogy ha kopognak, az vmi jót jelent. Ha ez beválik, találjatok még ki hasonló praktikákat :)
2012. okt. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, erősítsen csak rá arra, hogy fél, majd attól biztos abbahagyja, ha megdicsérik érte...
2012. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
valami nagyon kellemetlen dolog érte. kicsit körül kéne nézni a család, vagy szomszédság berkeiben.
2012. okt. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2es-re semmiképp se hallgass csak megerősítenéd a kutyád félelmét vele.

Ez mindenképpen terápiára szorul és minnél előbb egyedül biztos nem oldod meg.

2012. okt. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mond rosszat a 2-es. Először gondolkodni kell, nem kutyapszichológushoz rohangálni. Valamitől megijedt, de ha megmutatod neki, hogy nincs oka félni, meg fog nyugodni ennyi. Ha sokszor érik ezek az ingerek, de mindig ott vagy vele, hogy megnyugtasd, akkor megnyugszik előbb utóbb.
2012. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat én is hasonlókra gondoltam.Se szomszéd se senki nem bánthatta nem tudom mért lehet ez retteg de nem tudom mitől.
2012. okt. 12. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!