Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fertőző rühességnél elaltatják...

Fertőző rühességnél elaltatják a kutyát?

Figyelt kérdés

Nem voltam itthon 1 hetet. Apuéknál hagytam a kutyát mivel náluk nincs kerítés a környékbeli kutyák szabadon jönnek mennek az udvaron és az én kutyámat is hagyták az udvaron vele játszani. Nem tiszta a történet számomra sem de valahogy oda ment hozzájuk az állatorvos és megállapította ,hogy az én kutyám meg 2 másik kutyát megfertőzte egy harmadik és állitolag az összeset holnap elfogják altatni.

Ez tényleg így működik, nincs rá valami gyógyszer vagy valami?


2015. aug. 11. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden rühesség fertőző, de gyógyítható, ami ugyan nem olcsó, ismételni kell, de hosszabb távon hatásos.
2015. aug. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs ! Bőrkaparék és, ha valóban rüh, akkor van rá kezelés. Csak úgy nincs joga egyetlen orvosnak sem elaltatni kutyát.
2015. aug. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
ha tényleg atka, akkor az simán gyógyítható.
2015. aug. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
És te ebbe csak így bele nyukszól,hogy holnap elaltatják ??? Nem kell,gyógyítható!!!! Keress egy másik dokit!!
2015. aug. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Apukád nem akarja tovább a kutyát?


Altatni csak olyan esetekben szoktak, amikor nem reagál a kezelésre, s a kutya szenved.

2015. aug. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Az eutanáziát az állatorvos csak a gazda beleegyezésével, és csak indokolt esetben alkalmazhatja. (Bár sajnos sok állatorvos szó nélkül végrehajtja, ha a gazda azt kéri...)

De olyan, hogy felállít egy diagnózist, és ő önkényesen elaltatja, ilyen nincs.

Pontosabban csak akkor van, hogy ha a betegség komoly járványügyi kockázattal jár, de akkor is csak az ÁNTSZ rendelkezésére. De jelen esetben erről szó nincs.

Hozd haza a kutyusodat, és vidd el egy normális állatorvoshoz. Nem a középkorban élünk, a rühesség már rég gyógyítható.

2015. aug. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Platypus ***** válasza:
89%
Állatvédőknél rendszeresen látok képeket extrém rühes mentett kutyákról. Van, amelyiknek egy szál szőre nem maradt és a bőrén is több az ótvar mint az ép terület. És még ezeket is sikeresen ki szokták gyógyítani, az egy évvel későbbi képeken meg nem mondod, hogy bármi baja volt a kutyának. Néhány hét alatt minimálisan fejlődhetett csak a fertőzés, az ilyet pár injekcióval ki lehet kezelni. A legnagyobb macera, hogy a környezetet alaposan fertőtleníteni kell.
2015. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem apukádék kicsit kiszínezték ezt a történetet... Ilyen egész egyszerűen NINCS, hogy az állatorvos odamegy, ránéz a kutyákra és azt mondja, hogy holnap elaltatja őket. Ráadásul úgy, hogy a rühesség gyógyítható... Ez nagyon gyenge érv. Ez olyan mintha kifogyott volna a kocsidból az üzemanyag, jön a semmiből a szerelő és azt mondja, hogy elviszi a kocsit bedózerolni.


Inkább apukádék körme alá kéne nézni! A kutyát meg minél előbb elvinni onnan! Ja és közöld, hogy ha az állatorvos csak a kutya közelébe mer menni az altatóinjekcióval, akkor te szó nélkül hívod a rendőrséget. Ugyanis, ha gyógyítható kutyát altat el, nem csak elveszik az állatorvosi engedélyét, de még börtönbe is csukják, mert ez bűncselekmény.


De szerintem inkább apukád kavart itt valamit, mert nem akarja már tovább a kutyát. Beszélj vele mindenképp!

2015. aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm én is így gondoltam,hogy ilyen egyszerűen nincs ,hogy engem nem értesítenek erről hivatalosan. Apu lehet nem szereti a kutyát,de nem vele élünk hanem van saját lakásom.

Természetesen holnap felkeresem a saját állatorvosunkat,de én nem látok a kutya bőrén semmi elváltozást.

2015. aug. 11. 21:12
 10/15 A kérdező kommentje:
Apu sokszor hazudik ,de el is hittem a történetét meg nem is. Mindig nagyon féltem a kutyát ha távol vagyunk egymástól pár napot.(1 évben egyszer)
2015. aug. 11. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!