Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szenved a kutya, ha elaltatják...

Szenved a kutya, ha elaltatják (leoltják)? Milyen az ténylegesen, mit érez? Vagy valóban csendesen elalszik, nem fáj, érez semmit?

Figyelt kérdés

Van egy keverék kutyánk. Emberi években min. 17 éves már.

Már a látása és a hallása sem az igazi. Sokszor oda is kap nekünk. Néha van, hogy remeg is.

Szüleim el akarják altatni.


Én attól félek, hogy a leoltással is szenvedne egy nagyot.

Ők azt mondják, hogy nem érez semmit, csendesen elalszik.


De vmi nekem nem ezt súgja, pedig nem is értek ehhez.


2013. márc. 16. 08:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha már öreg, és beteg, akkor mindenképpen jobb az altatás, mintha kínlódna még egy ideig.

Valószínűleg azért használják az állatorvosok ezt a megoldást, mert jelenleg ez a legkíméletesebb. De még egy kutya sem tudta elmesélni, mit érez akkor, tehát csak következtetni tudunk.

2013. márc. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
ez olyan mint az első... nem fáj neki
2013. márc. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

Konkrétan kutyus elaltatását láttam már, egy nagyon öreg keverék volt. Minden mozdulatra vonyított.

Először az állatorvos egy altató injekciót adott, amitől a kutyus elaludt. Már ilyen alvó állapotban kapta meg a végső "orvosságot".

Csendben, békésen ment el.

Úgy gondolom, hogy az első szúrás volt kellemetlen, de fájdalmat már nem érzett.


Szerintem a gazdájának sokkal jobban fájt...

2013. márc. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretem ezt a kutyust.

Ugyanakkor tudom, hogy ez így már neki sem élet valójában.

Továbbá így veszélyes is, mert kiszámíthatatlan, ami nem a neveléséből, hanem az öreg korából adódik- nem lát és hall jól, így bizalmatlanabb, nekünk ugrik néha. De már nem játékosan.


Én attól félek csak, hogy az altatása sem valami kíméletes...


Ha valóban lehetséges az az altatással, hogy fájdalom, szenvedés nélkül, csendben elaludjon, akkor nem állok elé, mert valóban könnyebb lenne neki is.

2013. márc. 16. 09:01
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha két injekcióval történik az altatás, ahogyan előttem leírták, akkor nem érez semmit. Erre mindenképpen figyelj majd, sajnos hajlamos egyik-másik doki elspórolni az első, bódító injekciót, pedig az állatvédelmi törvény szerint is kötelező az előzetes bódítás.
2013. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

Igen, először altatják, a második az ún. végzetes. Én nem tudnék még egyszer ilyet végignézni.

15 évesen kellett elaltatni imádott kutyámat, én azt hittem szépen, nyugiban elalszik.

Igen, az elején, de amikor a 2. injekciót megkapta az légzésleállást okoz....ezt nem kellett volna látnom... Az orvos azt mondta mielőtt beadta volna neki hogy menjek, sétáljak pár percet....de nem tudtam otthagyni őt...

Egy életre kísér az emléke...

Javaslom, hogy a 2. beadása előtt, tégy egy röpke sétát....kérlek.

2013. márc. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:24

Az orvosod nem a legjobb módszert csinálta. Ahol megfelelő anyagot használnak, nem légzésbénítót adnak, hanem egyszerűen lassul a szív munkája és egyszer csak leáll. Ezt nem is lehet észrevenni a kutyán.

2013. márc. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

szia!


Az enyémet 3 éve altatták betegség miatt, úgy remegett az injekciótól önkívületben, mintha epilepsziás lenne...nagyon csúnya látvány volt. Remélem, nem érzett semmit...

2013. márc. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Na, ettől tartok...

Van, aki azt mondja, hogy semmit nem érez, csak csendben elalszik, és van, aki azt mondja, hogy igenis szenved.


Nem csak látni nem akarom, hanem alapból azt nem akarom, hogy kicsit is szenvedjen. Azért nem lehet kellemes fuldokolni...és ha remeg, az is jelez valamit... :(

2013. márc. 16. 11:12
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az orvostól kell megkérdezni, miként altat? Ha lehetőséged van rá, akkor olyanhoz vinni, aki a legmodernebb módon teszi. 3 éve nekem is altatnom kellett sajnos. Egy moccanás nélkül elment a kutyám. Nem is vettem észre, mikor.Csak a kezemmel éreztem, hogy nem lélegzik már, nem dobog a szíve.
2013. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!