Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek nem flexijuk van:...

Akiknek nem flexijuk van: Milyen hosszusagu poraz az idealis szerintetek es miert?

Figyelt kérdés
Ha kerhetlek, minden velemenyt indokoljatok meg! Koszi szepen!
2010. márc. 9. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 m-es szövet van, folytóval, ha szükséges hozzá. Ezzel jobban kordában tudom tartani a kutyát, nincs túl messze tőlem, de nem is liheg az arcomba. Ezt a kombinációt csak belvárosi utak során használjuk, egyébként hámozunk, vagy póráz nélkül.
2010. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ham? tenyleg?

Tegnap tettem fel egy hammal kapcsolatos kerdest :)

Tessek ra valaszolni :)

(orulnek neki, ha olyan is leirna a hammal kapcsolatos velemenyet, aki hasznalja es a partoloja)

2010. márc. 9. 09:30
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem találtam meg a hámos kérdést, de én nagyon szeretem. A kutyusom elszokott a télen a póráztól és amikor ráteszem a pórázt, leül vagy lefekszik és behúzza fülét,farkát. Ha a nyakörvet teszem rá és úgy próbálom sétálásra bírni, olyan,mintha azt hinné meg akarom fojtani. Ha viszont a hámot teszem rá, mindjárt más a helyzet,mert akkor már nem a nyakát húzom. Én minden esetre szeretem és a kutyusom is.

A póráz hosszúsága a kutyától függ. Egy kis szabadság adok neki,hogy ne a lábam alatt kelljen sétálnia, de a flexi túl messzire engedi a kutyát, ha például utcán sétálunk. A 2 m-es szerintem is ideális, mert van egy kis szabadság, de még sincs kilométerekre tőled.

2010. márc. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én a másfeles pórázt szeretem, mert könnyen behúzom láb mellé vele, ha meg messzebbre mehet úgy is elengedem :)


Pont kényelmesen a nyakamba tudom akasztani :)


Egyébként szerintem a flexivel az a baj, hogy nem tanulja meg a kutya, hogy milyen távra mehet el mellőled.

2010. márc. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A két méteres szerintem hosszú, mert ha közelebb jön a kutya, folyton a másik kezemmel kell igazítani a végét, hogy ne lógjon le és ne akadjon bele a kutya lába. Én azt szeretem, ha a póráz tud laza lenni, de nem lóg le a földre sem, tehát a kutya magasságától függően olyan 140-170 centi.
2010. márc. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

szia!


ez attól is függ, h mit szeretnél vele.

Ha tanítani, akkor én 120 cm-es textil pórázt adok rá.

Ha pl. a hívást akarod megtanítani, egy kiképző könyvben 10 m-es pórázt írtak, igaz az már flexi.

Ha pedig sétálni megyünk, a napi hosszú sétánkra, akkor flexit adok rá, hagy rohangáljon kedvére.


Ha csak dokihoz megyünk pl, vagy vonathoz, akkor ismét csak a 120cm-es textil, azt könnyen rá tudom csavarni a kezemre, és könnyen tudom is vele irányítani kutyusomat.

2010. márc. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

hosszabb textilt nagyon nem vennék, max 2m-eset, mert ha nagyon hosszú, azt már nehezebb kezelni séta közben.

2010. márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekünk kiképző póráz van, azért szeretem mert könnyen állítható általában a középső karikán van.
2010. márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Másfél méteres lánc pórázaim vannak, sima bőr nyakörvvel. Szerintem ideális, se nem hosszú, se nem rövid. Kutyáim 28 kilósak.
2010. márc. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én 6 évig hám + flexi póráz mindezt egy 13 kg-os közepes kutyuson és azt kell mondjam mióta nyakörvre váltottunk és rövid pórázra azóta szépen sétál láb mellett és nem is rángat annyira! A hámmal jobban tud húzni a nyakörv viszont neki is kellemetlen ha elkezd húzni, bár vannak olyan kutyák akiket ez sem zavar. Hámot használhatsz nyugodtan ha már megtanult láb mellett jönni és engedelmes, addig viszont nyakörvet és sima 1,5-ös pórázt javasolnék neked :) És én is azért szeretem a 1,5-öst mert kordában tudom tartani és nem kell pl.: bokrot másznom, kerülgetnem ha ő beslisszan valahova a flexivel..
2010. márc. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!