Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám sokat ugat és az...

A kiskutyám sokat ugat és az egyik szomszédot zavarja. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Tömb lakásban lakunk a földszinten. Előttünk egy játszótér van. Nincs erkély csak kilépő ott szokott nézelődni, és ha kutyákat lát vagy embereket mindig ugat. De lakáson belül. Van joga ezért szólni a szomszédnak? Fölöttem lakik, és föntről állandóan ledobál valamit. (rohadt almát,dinnyehéjat, köveket.) Más szomszéddal beszéltem senkit nem zavart a kutya ugatás, csak ezt a fölöttem levő rosszindulatú öreg bácsit. Milyen hivatalos szervhez fordulhatnék? Vagy gyűjtsek aláírást a többi lakótól? Ez a vén ember már teljesen kikészít! Anyukámnak is be szólogat, meg a páromnak, hogy csináljak már valamit a kutyával mert ugat. Ha sétálni viszem, akkor az utcán soha nem ugat, még más kutyákra sem. Csak az ablakból. Mit tehetnék?

2015. aug. 14. 10:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet első körben ne engedd, hogy a kilépőről nézegessen. Ha nincs látvány, nincs ugatás. A következő az, hogy letiltod az ugatást. Igenis zavaró lehet, egy apró kutya ugatása is, fogadd el a szomszéd panaszát. Vidd sokat sétálni, szabadban vezesse le az energiáit, ne ugatással - a lakásban.
2015. aug. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%

Miért, a yorkit nem lehet letiltani az ugatásról, mert még kisebbre zsugorodik tőle, mint amilyen jelenleg, vagy mi? :)

Abban a pici kutyában pontosan azok az ösztönök dolgoznak, mint egy pit bullban. Tény, hogy kicsit máshogy, de ugyanannyira kutya mindkettő. Még azt sem lehetne kijelenteni, hogy a yorki érzékenyebb a pitnél, mert ez is inkább egyed kérdése.

2015. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugatnak, több is van a lépcsőházban.

Tudtommal még mindig meg kellene kérdezni a szomszédokat, " tarthat - e " kutyát (kat).

És van abba valami, Nekem kellene" bejelentést tennem ", hangos(ak) a kutya (ák), és több is van 1 lakásba.


Pár dolog az tuti : Nem az erkélykilépőn kellene nézgelődtetni. Mert bármit lát ugat. Hisz kutya. Macskákat szokták így hagyni... És itt kutyáról van szó.

Szerintem alaposan " nézd át " az életritmusodat.

Minden nap legyen legalább 1 órányi igazi séta. Játszon, kutyákkal találkozzon, kedvenc játékát hozza vissza stb.

Nem hinném fajtához köthető a játék visszahozatala, lényeg a mozgásban, és persze a gazdival van együtt.

Megkockáztatom, épp csak wcre viszed ki ami nagyon kevés még egy pici kutyának is.

Még valami : addig örülj míg nem jelenetenek fel, sőt iparkodj a felesleges ugatásról leszoktatni.

2015. aug. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!