Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retrievert vagy Labrado...

Golden Retrievert vagy Labradort vegyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy volt már pár ilyen kérdés, de valahol azt írják, hogy a golden gyerekek mellé jó.A másik helyen meg azt, hogy a Labrador.Meg hogy a labrador jobb házőrző.És sportos családba jobban érzi magát.Na akk most mivan? Szeretnék kutyát, sok időt fordítanák rá. A családban van egy 6éves, és egy 15 éves gyerek.
2015. aug. 15. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A golden és a labrador között nincs sok különbség. A labrador rövidszőrű, és több színváltozata van, mint a goldennek. A labik talán picit "pörgősebbek" is.

Nekem a golden retriever szimpatikusabb, nagyon jó családi kutya, gyerekek mellé is szuper választás! Bár a labrador is...

2015. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a fiú golden retriverre szavazok! Nekem is az van. Idomítani nagyon könnyű, ráadásul szép kutya! Ő is nagyon szeret sportolni, és sok foglalkozást igényel. Plussz szerintem az oly mindegy, hogy melyik a jobb házörző. Hisz szerintem te nem azért szeretnél kutyát! Egyébként a golden is remek házörző! Bár azt hiszem az negatív, ha a játék közepében valaki jön az utcán és úgy oda rohan mintha rakétából lőnék ki és elkezd ugatni! ;)
2015. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
a golden retriver szebb
2015. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem is a golden retriever jobban tetszik, a hosszu szőre miatt. De azt hallottam, hogy túl van tenyésztve, és, hogy az nem jó. Ha tenyésztőtől veszem akk nem biztos, hogy normális lesz?
2015. aug. 15. 11:53
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Szia!

Igaz, tele van a Jófogás goldikkal, de szerencsére jól ki lehet szűrni a kedves és figyelmes gazdikat, akik nagyon szeretik a kutyákat. A labradornál picit nehezebb kiszámítani, mert kevés pénzért adják őket (20-30 000 Ft). A golden egy nyugodt és nagyon okos kutyus. A labrador pörgős, de ugyanakkor nagyon jó a vadászképessége.

2015. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A golden és a labi is hasonló természetű, mindkettő jó gyerekek mellé, és egyik sem házőrző.

Ha jó tenyésztőtől veszed, akkor számíthatsz rá, hogy tényleg olyan lesz, amilyennek ennek a fajtának lennie kell. A jófogásos és hasonló szaporítóknál nem kiszámítható sem az, hogy egészséges lesz-e, sem a természete.

A jó tenyésztő ismérvei:

- kölyökhöz automatikusan jár a törzskönyv

- kölyköt 8 hetes kortól, szerződéssel, törzskönyvezve, chippelve, kétszer oltva, többször féregtelenítve, életkorának megfelelően szocializálva adja el

- szülők tenyészszemlések és azon megfeleltek, szülőknek megvannak a fajtára jellemző betegségekre vonatkozó eü. szűréseik, megfelelő eredménnyel

- a kutyák családi körülmények között élnek


Ilyen helyről vegyél kutyát.

2015. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos, mivel mind a két fajta elég felkapott, a szaporítók is nyomatják őket.

Mind kettőt nyugodt szívvel ajánlom, csak ne szaporítótól vegyél!!!

2015. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szabó csaba kevin válasza:
Szerintem golden retriever
2015. aug. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hmm nem tudom nekem labradorom van. Van egy 6 és egy 4 éves gyerek is a családba mindegyikükkel nagyon jól elvan. Ami pedig azt illeti, hogy a labrador jó házőrző? Hááát nem tudom általában minden emberre csóválja a farkát, és ha bejön valaki a kapun azzal inkább játszana. Kertes házba azért jobb mert a rövid szőrt sokkal könnyebb ápolni.
2015. aug. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!