Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenhol ennyire "drága" a...

Mindenhol ennyire "drága" a kiskutya beoltatása?

Figyelt kérdés

egy kiskutyát az út szélén hagytak az utcánkban a gyerekeim unszolására behoztuk.azt sem tudjuk hány hetes(kis gombóc).

bementem ma az állatorvoshoz és majdnem dobtam egy hátast mikor elsorolta hány oltás kell neki és mennyibe kerül.

nekem erre sajnos nincsen keretem(3 kisgyereket nevelünk)viszont ha marad a kutya akkor mindenképpen be kell oltatni...

esetleg kérdezzem meg máshol is hogy mennyibe kerülne?vagy egyenára van?


2010. márc. 9. 14:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos szinte mindenhol eléri egy oltás ára a 4000ft-ot,és ugye ebből 5 kell:S Nekem is ráment majd minden pénzem a kiskutyámra...
2010. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
51%

vidéken állítólag olcsóbb, Pesten drágább.

nekünk minden oltás 5000 volt,

a veszettség elleni 3400

és mi adattunk neki lyme kór ellenit is, ami 2x 7200 Ft-ba került.

Valóban nagyon sokba kerül.

De utána már csak 1-2 oltás van évente, persze emlékeztető oltások ezt a számot is gyarapíthatják.

Van aki lyme kór ellenit se ad, van aki kombinált oltást sem, mármint miután felnőtt, csak a veszettség ellenit minden évben.

Neten nézhetsz más állatorvost, és írhatsz nekik e-mail-t, h náluk mennyibe kerül.

S ha belegondolsz, akkor még nem beszéltünk az orvosi ellátásról. Mi nemrég egy lázmérés és fülvizsgálat után 4000 Ft-ot pengettünk ki(igaz most másik orvos után kutatok, akit nem csak a pénz motivál).

Ehhez jönnek még a tápok, amiből legjobb prémium ménőségit adni, pl. Acana.

Nem holmi pedigree és társai, mert utána csak többet költene az ember az orvosra és az 1. év a legfontosabb a kutymuty növekedésében, h mit kap.

bizony nem olcsó a kutyatartás.

persze akiknek nem olyan fontos a kutyus egészsége, azok sokat tudnak spórolni.

remélem segítettem.


ui.: egyébként megéri:)

2010. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%
Lehet,hogy szegény kérdezőnek,a 3 gyermeke mellett csak holmi pedigree kajára lesz pénze,vagy még arra sem,nem kellene kritizálni,akinek nem telik másra. Még mindig jobb annak a szerencsétlen állatnak holmi pedigreevel etetve lenni,mint kint sínylődni az utcán vagy a sintértelepen. Képzeld,nem minden embernek telik manapság Acana kutyatápra meg hasonlókra...
2010. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%
Na és nem azért nem vesznek sokan minőségi tápokat,mert nem fontos a kutya egészsége,hanem mert nem tehetik meg!!! Kár,hogy egyes emberek ezt nem képesek felfogni!
2010. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.hát nem tudom mi tévő legyek,nagyon édi kutyi és a gyerekeknek is tetszik,csak hát az anyagiak....:(
2010. márc. 9. 15:26
 6/32 anonim ***** válasza:
48%

nem vot szándékomban lecseszni a kérdezőt, ne magatokból induljak ki.

Miből gondoljátok, h arra értettem??

Arra értettem a spórolást, h sok olyat olvasni manapság, h még csak be sem oltatja a kutyáját, mert nem érdekli v stb..Ti is olvashattátok, ha sűrűbben jártok erre az oldalra.

Megáll az ember esze milyenek vagytok, komolyan.

egyből nekimenni a másiknak..

el kéne kicsit magatokon gondolkozni, meg a mondókátokon, mielőtt megszólaltok, vagy írnátok vmit:)

2010. márc. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
*volt
2010. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Pilisvörösváron van egy állatorvos, aki kevesebb, mint a feléért beoltja a kutyákat. Ha véletlenül ezen a környéken laksz, akkor megadom a nevét és elérhetőségét!
2010. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Csak a veszettség elleni a kötelező, nem muszáj beadatni a kiskutyának az összes parvo elleni oltást és a többit, bár nem ártana. De ha tényleg csak ez az akadálya annak, hogy megtartsátok, akkor szerintem megelégszik ő a nem prémium táppal és az évenként egyszeri veszettségoltással. Inkább, mint hogy az utcára, vagy menhelyre kerüljön, hiszen ott sem kapnak prémium tápot se oltást.
2010. márc. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Te is elgondolkozhatnál magadon kedves válaszadó,hogy ő éppen azon szenved,hogy az oltásokra is alig van péze,te erre jössz a minőségi tápjaiddal,ahelyett,hogy bíztatnád szegényt!!! Lehet,hogy te megteheted,hogy acanát veszel,hát vegyél,de nem ez volt a kérdés,és nem kíváncsi rá,hogy neked van arra pénzed,hogy azzal etesd,ezzel csak méginkább azt éred el,hogy a kutyát ne tartsa meg,mert azon kezd filózni,hogy úgy sem tudja eltertani,ha még a táp is olyan drága!!
2010. márc. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!